Ana SayfaSağlıkHareketli Yaşam İçin Bisiklet Kullanın

Hareketli Yaşam İçin Bisiklet Kullanın

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bisiklet dağıtım programı Aksaray Belediyesi Kılıçaslan Parkında gerçekleştirildi. Programa, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Halk Sağlığı Müdürvekili Ahmet Bakan, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci ile ailesi katıldı. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, sağlıklı yaşam için bisiklet kullanımının çok önemli olduğunu belirterek, “Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmak çok önemli. Kurumlarımız hem Aksaray’da, hem de tüm Türkiye’de başta bakanlıklarımız olmak üzere bir farkındalık projesi oluşturdular. Bugün de burada biz başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm halkımıza, ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde bisiklet dağıtacağız” dedi.

“BİSİKLET KULLANIMI HASTALIKLARI ÖNLER”
Halk Salığı Müdür Vekili Ahmet Bakan, bisiklet kullanımı ile birlikte insanların birçok hastalığı yenebildiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığı olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bu programı düzenledik. Programımızdaki amaç, fiziksel aktiviteyi uyandırmak, insanlarda hareketli yaşamı sağlamak, mümkün olduğunca taşıt kullanımını azaltıp bisiklet kullanımını artırmayı hedefliyoruz. Fiziksel aktivite sayesinde kolon kanseri, meme kanseri, obezite ve diyabeti engellemede birebir önemli bir faktördür. Fiziksel aktivite arttıkça hastalıklarımız azalır. Burada 240 bisiklet dağıtacağız. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Bisikleti alan lise öğrencileri ise, yetkililere teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere bisikletleri verilirken, bisiklet sürüşünü ilk AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay gerçekleştirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...