Ana Sayfa Sağlık Hareketli Yaşam İçin Bisiklet Kullanın

Hareketli Yaşam İçin Bisiklet Kullanın

Bisiklet dağıtım programı Aksaray Belediyesi Kılıçaslan Parkında gerçekleştirildi. Programa, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Halk Sağlığı Müdürvekili Ahmet Bakan, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci ile ailesi katıldı. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, sağlıklı yaşam için bisiklet kullanımının çok önemli olduğunu belirterek, “Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmak çok önemli. Kurumlarımız hem Aksaray’da, hem de tüm Türkiye’de başta bakanlıklarımız olmak üzere bir farkındalık projesi oluşturdular. Bugün de burada biz başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm halkımıza, ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde bisiklet dağıtacağız” dedi.

“BİSİKLET KULLANIMI HASTALIKLARI ÖNLER”
Halk Salığı Müdür Vekili Ahmet Bakan, bisiklet kullanımı ile birlikte insanların birçok hastalığı yenebildiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığı olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bu programı düzenledik. Programımızdaki amaç, fiziksel aktiviteyi uyandırmak, insanlarda hareketli yaşamı sağlamak, mümkün olduğunca taşıt kullanımını azaltıp bisiklet kullanımını artırmayı hedefliyoruz. Fiziksel aktivite sayesinde kolon kanseri, meme kanseri, obezite ve diyabeti engellemede birebir önemli bir faktördür. Fiziksel aktivite arttıkça hastalıklarımız azalır. Burada 240 bisiklet dağıtacağız. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Bisikleti alan lise öğrencileri ise, yetkililere teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere bisikletleri verilirken, bisiklet sürüşünü ilk AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay gerçekleştirdi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,814BeğenenlerBeğen
11,484TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,482TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler

Enable referrer and click cookie to search for babiato