Afrodizyak Etkili Trüf Mantarı Üretimi Yangınlaştırılıyor

Google Haberlere Abone Ol:

Şeflik dahilindeki Serdar Köyü mevkiinde tesis edilen 2 hektar ağaçlandırma sahasına dikilen trüf mantarı aşılı meşe fidanları, İşletme Müdürü Ferdi Özer ve İşletme Şefi Neslihan Sungur tarafından kontrol edildi. Saplı Meşe, Kermes Meşesi ve Pırnal Meşesi türlerinde dikilen fidanların gelişimini inceleyen İşletme Müdürü Ferdi Özer, sahada yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Özer, ”Trüf Ormanı Eylem Planı çerçevesinde yaptığımız bu çalışma, Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü ve Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından takip edilmektedir. Gerekli saha hazırlığını yaptıktan sonra Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğünden getirdiğimiz trüf mantarı aşılı 361 adet meşe fidanını buraya diktik, sıcak iklimde doğal olarak yetişen ve en fazla tüketilen trüf mantarı çeşidi olarak yaz trüfünü tercih ettik. Üretilen mantarlar günün koşullarına göre gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kilosu 200 Euro’ya kadar kolayca alıcı bulmaktadır. Bu tür ağaçlandırmaları artırdığımızda köylü için yeni bir gelir kapısı açmış olacağız” dedi.

Yaz trüfünün özellikleri, faydaları ve kullanım yerleri hakkında da bilgi veren İşletme Müdürü Özer, mantarın yumrular halinde ve yer altında yetiştiğini, ülkemizde özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ‘domalan’ veya ‘keme’ adlarıyla bilindiğini, köylülerin yemeklerine ve lahmacuna kattıklarını belirtti. Ayrıca protein açısından çok zengin olan bu mantar türünün etten daha yüksek protein değerleri taşıdığını kaydeden Özer, cinsel gücü artırıcı özelliğinden dolayı halk arasında afrodizyak adıyla da anıldığını sözlerine ekledi.

Özer, ülkemizin biyolojik zenginliklerinden olan ve dünyada “kara elmas” olarak adlandırılan trüf mantarlarının değerinin her geçen gün arttığı bildirildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.