Ana SayfaGündemRekor Sıcaklık Geçen Senenin Nisan Ayında Yaşandı

Rekor Sıcaklık Geçen Senenin Nisan Ayında Yaşandı
R

-

Dünya Meteoroloji Örgütü, geçen Nisan ayının ölçülen en sıcak nisan ve son 12 ayın da peş peşe en sıcak 12 ay olduğunu duyurdu.

DÜNYADA SICAKLIK REKORU KIRILDI

Dünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), geçen nisan ayının dünyada en sıcak Nisan ayı olduğunu ve peş peşe son 12 ayda da dünyada sıcaklık rekoru kırıldığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan DMÖ Sözcüsü Claire Nullis, 1880’den beri tutulan sıcaklık kayıtlarına göre, dünya genelinde son 12 ayın, küresel ortalama yeryüzü ve okyanus yüzeyindeki sıcaklık bakımından peş peşe en sıcak 12 ay olduğunu bildirdi.

REKOR SICAKLIK NİSAN’DA YAŞANDI

Amerika Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi’nin (NOAA) verilerini paylaşan Nullis, geçen nisan ayının ölçülen en sıcak Nisan ayı olduğunu açıkladı.

Nullis, geçen Nisan ayında yeryüzü ve okyanus yüzeyi sıcaklığının 20. yüzyılın Nisan ayı sıcaklık ortalamasının 1,1 derece üstünde ölçüldüğünü söyledi. Nisan dahil son 12 ayın peş peşe en sıcak 12 ay olduğunu ifade eden Nullis, son 15 ay boyunca 13 ayın ise en yüksek sıcaklık değerlerine ulaştığını kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol