Yiğit Bulut: Gümrük Birliği’ni bile askıya alırız

0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber televizyonunda canlı yayınlanan konuşmasında AB’yi hedef aldı.

“BU TAVIRDA DEVAM ETTİKLERİ TAKDİRDE…”

Türkiye’nin mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğini belirten Bulut, “Onlardan (AB) hiç bir beklentimiz yok. Çifte standart uygulamaya devam etsinler, Türk vatandaşlarına verdikleri sözleri tutmamaya devam etsinler ama şunu bilsinler ki onlar bu tavırda devam ettiği sürece Türkiye’nin de çok yakında çok radikal kararları ortaya çıkacaktır” dedi. Yiğit Bulut konuşmasını şöyle sürdürdü:

“GÜMRÜK BİRLİĞİ DAHİL TÜM İLİŞKİLERİ ASKIYA ALABİLİRİZ”

“Türkiye radikal bir şekilde (AB ile) anlaşmaları askıya alabilir. Her türlü anlaşmayı askıya alabilir. Türkiye’de Gümrük Birliği anlaşması da dahil, Gümrük Birliği rejimi de dahil AB ile bütün ilişkileri tekrar gözden geçirebilir. Geri kabul anlaşmaları, diğer tüm anlaşmaları askıya alabilir. Avrupa sözlerini tutmak zorunda.”

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın