Ana Sayfa Birikim & Yatırım Burgan Bank Çeyiz Hesabı Nedir ?

Burgan Bank Çeyiz Hesabı Nedir ?

-

28 Ocak 2013 tarihinden itibaren resmiyete dökülmesiyle beraber ünvanı Burgan Bank A.Ş olarak kullanılmaya başlanılan banka, Burgan Grup bünyesinde faaliyetlerini Türkiye’de sürdürmektedir. Günümüzde Burgan Bank Türkiye, ülkenin birçok önemli sanayi ve ticaret bölgelerine yayılarak, kambiyo yetkisine sahip  51 şubesiyle, müşterileriyle uzun soluklu ilişkileri hedeflemiştir. Yatırım , finansal kiralama, portföy gibi alanlarda iştirakleri bulunan banka, evlenecekler için müjdesini veriyor. Burgan Bank Çeyiz Hesabı için bütün gelin adaylarını bankalarına davet ediyor.

               Burgan Bank Çeyiz Hesabı devlet katkılarıyla da desteklenen bir yatırım aracıdır. Evlilik arifesinde yatırımlarınızı çeyiz hesabı ile yöneterek masrafları hafifletin. Çeyiz hesabı yönetmelikteki şartların gerçekleştirilmesi durumunda, minimum 36 aya kadar yapabileceğiniz birikimlerinize ek olarak %20’ye kadar devlet katkısı sağlayan bir Burgan Bank fırsatıdır. Burgan Bank Çeyiz Hesabı, sadece TL cinsinden ve 24 yaşını doldurmamış yetişkinler ve çocuklar için ebeveynleri aracılığıyla açılabilir. Hesabınızı açtırabilmeniz için T.C vatandaşı olmanız gerekmektedir. Hesap başvurusu için TC Kimlik numaranızı veya mavi kartınız var ise mavi kartınız aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

                 Burgan Bank Çeyiz Hesabında ödemeler düzenli şekilde yapılır. Tek bir dönem 12 ayı kapsar. En az 36 ay düzenli ödeme yapılması istenmektedir. Müşterinin tercihine göre 3 aylık periyotlar şeklinde yapılabilir. Düzenli aylık ödemelerde alt sınır minimum 100 TL, maksimum 1.000 TL tutarındadır. Bu tutar hesabın açılış tarihinde bir kereye mahsusluk 1.000 TL’yi aşabilir ancak 15.000 TL’yi aşamaz. Bir dönem içerisinde hesabınızdan en fazla 2 çekim yapabilirsiniz. Düzenli ödemeler ayın ilk günü ve son günü arasında iş günleri içerisinde yapılır. Ödemeler, sınırlamalara uymak kaydıyla her ay farklı tutarlarda olabilir. Hesap sahibinin devlet katkısından yararlanabilmesi için mutlaka 36 ay boyunca düzenli ödeme yapması şarttır. 27 yaşını doldurmadan ise ilk evliliğini gerçekleştirmesi. Devlet katkısının hesaplanmasında, evlilik tarihi birikimi dikkate alınır. Devlet katkısı evlilik tarihindeki birikim tutarının %20sini geçmez (azami 5000 TL). Düzenli ödeme süresi 36-47 ay arasında olan birikimler için devlet katkısı %10 (4000 TL), 48-59 ay arasındaki birikimler için devlet katkısı %15 (4500 TL), 60 ay ve üzerisi için %20 katkı (5000 TL) sağlanmaktadır. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,255BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler