Ana SayfaDiğer İş İlanlarıDevlet Kurumları Binlerce Kişilik Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Kurumları Binlerce Kişilik Personel Alımı Yapıyor!

Devlet kurumları çeşitli iş ilanları ile binlerce kişiyi istihdam edeceklerini duyuruyorlar.

-

Devlet kurumları çeşitli iş ilanları ile binlerce kişiyi istihdam edeceklerini duyuruyorlar.

Kamu Personel Alımları ile 40 Bin Kişi İşe Alınacak

Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından yapılan kamu iş ilanları kapsamında binlerce memurun işe alınacağı öğrenildi. Kamuda görev yapmak üzere askeri personel, sözleşmeli erbaş, öğretmen pozisyonları öncelikli olacak şekilde 2019 yılı genelinde 40 bin kişiye yakın personel alımı yapılacak. Bakanlık personel alımları için Devlet Personel Başkanlığı tarafından pek çok iştiham duyurusu yapılıyor. Tüm bu duyurular Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi i internet sitesinde yayınlanıyor. DPB’nin sitesinden Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kurum ve kuruluşların personel alımı duyurularına ve tüm detaylarına ulaşılabiliyor.

Milli Savunma Bakanlığı Kaç Kişiyi İşe Alacak?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 13 bin kişi istihdam edilecek. Sözleşmeli er olarak alınacak olan adayların 25 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Adayların diğer sahip olması gereken nitelik ve özelliklere DPB’nin sitesinden ulaşılabiliyor.

İçişleri Bakanlığı Kaç Kişilik Personel Alımı Yapıyor?

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı personel alımları kapsamında 335 kadın ve 3.040 erkek olmak üzere toplam 3.375 kişi jandarma olarak işe alınacak. 27 yaşını bitirmemiş olması istenen adaylar 13 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yapabiliyorlar.

10

Kariyer planında kamuda çalışmak bulunan öğretmenler MEB tarafından 2019 yılında istihdam edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı 2019’da ilk aşamada 20 bin öğretmen alımı yapacağını duyuruyor. MEB öğretmen alımı sınavı için başvurular 26 Mart 2019 – 1 Nisan 2019 tarihleri arasında kabul edilmeye başlanacak. Sözlü sınav tarihleri 12 Haziran – 20 Haziran 2019 olacak.

Personel Alımı Yapacak Diğer Kamu Kurumları Hangileri?

Kamu personeli olarak görev verilmek üzere Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın dışında pek çok belediye, üniversite, Savunma Sanayi Başkanlığı, Türkiye Elektrik Dağıtım, Devlet Demiryolları gibi işletme kamu personel alımı yapacak.

Bu iş ilanları ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler