Sigorta Kasko Nasıl Yaptırılır? Zorunlu mu?

Kasko Nasıl Yaptırılır? Zorunlu mu?

Kasko Nasıl Yaptırılır? Kasko Yaptırmak Zorunlu mu İsteğe mi Bağlı? Peki Kaskonun Ne İşe Yaradığını Ne Kadar İyi Biliyorsunuz? Tüm detaylar Bankaciyim.net'te!

Son Güncelleme:

Araç sahiplerinin ve yeni araç almadan önce bazı araştırma yapanların bildiği Kasko, oldukça işlevli ve sürücüleri garanti altına alan bir sigorta türüdür. Özellikle sıfır araç sahiplerinin korkulu rüyası olan maddi hasara yol açan kazalara önlem olacak cinsten olan kasko, aslında herkesin kullanması gereken bir sigorta türüdür.

İlk Olarak Kaskonun Ne İşe Yaradığını Öğrenmelisiniz!

Araç almadan önce araştırılması gereken çok konu olmasıyla beraber, kendinizi garantiye almanız amacıyla kaskonun da tam olarak ne işe yaradığını öğrenmelisiniz. İlk olarak noterde karşınıza çıkan ve ’Kasko Bedeli’ ibaresiyle sizlere sunulan Kasko, aracın uğrayacağı maddi hasarlara kefil olmak ve onu karşılamak adına sağlanan bir hizmettir. Bu hizmetle birlikte insanlar, büyük maddi hasarlara uğradıkları zaman, araçlarını seçecekleri sigorta şirketinde kasko yaptırabilirler. Ancak bilinmesi gereken husus, normal araç sigortasıyla kaskonun aynı anda yaptırılması gerektiğidir. Birbirinden farklı olan bu sigortalardan araç sigortası zorunlu olmakla birlikte, kasko isteğe bağlıdır.

Kasko Nasıl Yaptırılır?

Günümüzde sıfır araç almak isteyenlerin vereceği en düşük ücret 40.000 TL civarındadır. 40.000 TL ödemeyi göze alan bir kişinin, 1.500 ile 2.000 TL civarında olan kaskoyu yaptırması demek, ödedikleri ücreti bir nevi garanti altına almaları anlamına gelmektedir. Kaza hepimizin başında olan ve anlık hatalar sonucunda gelişecek olan bir durumdur. Kazadan kaçış olmadığı gibi, önlemler almanın ciddi yararları olacaktır. Hep deriz, ‘cana geleceğine, mala gelsin’ ancak, malda insan için önemli bir unsurdur.

Gelecek dönemlere ait yatırımların yanı sıra, malların korumasının sağlanması önemlidir. Kasko bedeli ise, aracınızın çok ciddi bir kazaya karışmasının sonucunda, kullanılamaz hale gelmesi yani halk dilinde perte ayrılması sonucunda sizlere kasko şirketi tarafından ödenecek tutar olarak işlem görmektedir. Kasko tutarınız noterde sigortada ne kadar belirlenmişse, araç için alacağınız maksimum değerde o kadardır. Bu nedenle bazı araç sahipleri, araçlarına daha fazla fiyatlar yazdırmaktadır. Yasal olan bu kullanım ile araçlarınıza gelebilecek hasarların maddi sorumluluğundan, aracı aldığınız gün yaptıracağınız kasko ile telafisini sağlayabilirsiniz. Kasko, aracınızın hayat sigortası olarak karşınıza gelecektir. Bu nedenle, az miktarda bir paradan kaçıp, daha sonrasında karşılaşacağınız kayıpların önüne geçemeyebilirsiniz.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,202TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler