Bartında yaralı balaban tedavi edildi

Google Haberlere Abone Ol:

Bartın’ın Karaçay Mahallesinde vatandaşlar tarafından yaralı vaziyette bir kuş bulundu. Durumun haber verilmesi üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Bartın Şube Müdürlüğü ekipleri yaralı kuşu muhafaza altına aldı. Kuşun balaban kuşu olduğu anlaşıldı. DKMP Bartın İl Şube Müdürlüğü ekiplerince muhafaza altına alınan yaralı balaban tedavisi yapılmak üzere veteriner kliniğine götürdü. Küçük balaban klinikte bakım ve tedavisinin tamamlanmasının ardından ekiplerce tabiata salındı. Öte yandan küçük bir balıkçıl türü olan balaban kuşunun Bartın’da, DKMP Bartın İl Şube Müdürlüğü, Bartın Üniversitesi öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Nuri Kaan Özkazanç ile üniversite öğrencilerinin de katılımlarıyla Çobanoğlu Gölet’inde gerçekleştirilen kuş gözlem etkinliğinde 2015 yılı Mayıs ayında ilk kez kayıt altına alındı.  DKMP Bartın İl Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Müdürlük olarak, sürdürülebilir av ve yaban hayatını korumaya yaban hayatının bekçisi olmaya etkin bir şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizle devam edeceğiz. İlgili, duyarlı ve bize destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. 

SERKAN ARAT

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.