Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sigorta çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili tüm detaylar Bankaciyim.net'te!

Google Haberlere Abone Ol:

Sigorta çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? Sorusu en çok merak edilenler arasında. Yüksek standartla bir sağlık hizmeti almak istediğiniz takdirde sosyal güvenlik kurumunun kapsama alanı dışında olan ya da kısmen karşılama kapsamında yer alan durumlarda devreye giren bir özel sağlık sigorta seçeneğidir.

Yıllardır birçok ülkede uygulanılan bu sigorta yöntemi Türkiye’de de uygulanmaktadır. Daha önceleri de varlığı olan fakat geri ödemeler koşulunda yaşanılan sıkıtılar 2012 de yayınlanan genelge ile son bulmuş ve kişilere güvenle hizmet sunmaya başlamıştır. Tamamen isteğe bağlı olarak tercih edilen tamamlayıcı sağlık sigortası daha iyi şartlarda sağlık imkânlarının kazanılması sağlamaktadır. Bu sayede sahip olduğunuz poliçe ile SGK anlaşmalı geniş kurum olanaklarında faydalanarak özel hastanelere fark ödemeden kaliteli bir tedavi olanağından faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına bilgisine biraz daha ayrıntı katacak olursak, sağlık hizmetlerinde anlaşmalı sağlık kuruluşlarında SGK güvencenizden faydalanırken sizin tarafınızdan hastaneye ödenmesi gerekli olan bedelin özel sağlık sigortanızın karşılaması olayıdır. Böylece oluşacak olan faturaların belli bir kısmının kuruma yansıtılması sıkıntısı ortadan kalkmaktadır.

Yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanırken sigortanızın gerekli ödemelerinin dışında size mal olan kısmının tamamlayan unsur olarak var olan sigortanın karşılamasıdır. Sizlere sunduğu tamamlayıcı sağlık sigortası ilişkisini sunduğu hizmetler ile açıklayacak olursak; ilave ücret tutarları, konaklama nedenleri ile hastadan alınacak olan ücretler, gerekli olan tamamlanması gerekliliği duyulan fiyatların sağlık hizmeti aldığınız yerle sigorta şirketi arasında anlaşmalı olması, kurumun sağlanmayan sağlık hizmetlerinin sağlanması gibi kaliteli hizmetlerin sorunsuz bir şekilde oluşmasını sağlamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu teminatlar açısından değerlendirerek cevap verecek olursak, yatarak gerekli görülen tedavilerde cerrahi ve dâhili yatışlar, yoğun bakım, kemoterapi, diyaliz, küçük müdahale giderleri, özel oda beraberinde refakatçi teminatını sunmaktadır.

Ayakta tedavi teminatında ise sizlere doktor muayenesi, laboratuar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri, fizik tedavi giderleri, ileri tanı yöntemlerini size teminat etmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? sorularının cevabından sonra uygulanılması gereken bir güvence olduğunu ve masrafların kolaylığını anlıyoruz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.