Ana SayfaDiğer İş İlanlarıBDDK Sınavla Açıktan Şoför Alımı Yapacağını Duyurdu!

BDDK Sınavla Açıktan Şoför Alımı Yapacağını Duyurdu!

BDDK tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda açıktan şoför alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

-

BDDK tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda açıktan şoför alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

BDDK Açıktan Şoför Alımı Sınavı Detayları

BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan kamu iş ilanları bilgilendirmesinde kamu hizmetinde görev verilmek üzere açıktan şoför alımı yapılacağı, alımlar için uygulamalı ve sözlü sınav düzenleneceği bildirildi. BDDK kamu personel alımı sınavına katılmak isteyen kişilerin öncelikle TC vatandaşı olması gerekiyor. Adayların ayrıca kamu haklarından bir sebeple mahrum bırakılmamış olması, devlet memuru olmaya engel suçlardan birinden hüküm giymemiş olması, istenen askerlik şartlarını yerine getiriyor olması, görev yapmasına engel bir akıl hastalığının olmadığını sağlık raporu ile belgeleyebiliyor olması, Bankacılık Kanunu’nun 8. ve 26. Maddelerinde yer alan şartlara uygun olması, hakkın yürütülecek olan güvenlik soruşturmasında olumsuz bir durumla karşılaşılmayacak olması gerekiyor. 2018 KPSS’ye katılmış ve bu sınav için başvuru yapacak adayların ise en az lise mezunu olması, ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olması ve en az 5 yıllık ehliyet sahibi olması isteniyor.

Açıktan Kamu Personeli Alımı Sınavı Ne Zaman?

BDDK tarafından düzenlenecek olan sınava katılmak ve kariyer yolculuğuna kamuda şoför olarak devam etmek isteyen adayların başvuruları 20 Mart 2019 tarihinden 29 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek. Başvurular sadece bddk.org.tr internet adresinden online olarak gerçekleştirilecektir. Sınav tarihleri ve sürecin nasıl işleyeceğine dair tüm bilgiler başvuruların tamamlanmasının ardından aynı adresten duyurulacaktır.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?35bcd6e6-48ba-4e8f-9729-d31fbddfe0f5

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler