Ana SayfaDiğer İş İlanlarıTürkiye Genelinde 8.000 Çarşı ve Mahalle Bekçisi İşe Alınacak! İşte Başvuru Şartları!

Türkiye Genelinde 8.000 Çarşı ve Mahalle Bekçisi İşe Alınacak! İşte Başvuru Şartları!

Kamu iş ilanları kapsamında yapılan duyuruda 81 ilde 8.000 çarşı ve mahalle bekçisinin işe alınacağı bildirildi.

-

Kamu iş ilanları kapsamında yapılan duyuruda 81 ilde 8.000 çarşı ve mahalle bekçisinin işe alınacağı bildirildi.

81 İlde 8.000 Bekçi İstihdam Edilecek

Polis Akademisi Başkanlığı’nın Türkiye genelinde 81 ilde toplam 8.000 çarşı ve mahalle bekçisini işe alacağı kamu iş ilanları ile duyuruldu. Duyuruda işe alınması planlanan bekçilerde aranan özelliklerin neler olduğu detaylıca bildirildi. Alımlar neticesinde sadece İstanbul ve Ankara illerinde işe alınacak çarşı ve mahalle bekçisi sayısının 187 olduğu belirtildi. Başvuru yapmak isteyen adayların ön başvuruları 18 Mart 20019 tarihinde alınmaya başlandı. Pa.edu.tr internet adresinden online olarak alınan başvurular 1 Nisan 2019’da sona erecek. Yapılan duyuruda diğer farlı kaynaklarda yer alan bilgilere itibar edilmemesi gerektiğine de vurgu yapıldı. Mahalle ve çarşı bekçilerinin aşağıdaki özellikleri taşıması isteniyor.

Mahalle Bekçilerinde Aranan Özellikler Nelerdir?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere başvuru yapan ve kariyer planına bu şekilde devam etmeyi düşünen kişilerde aradığı özellikler bildirildi. Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az lise mezunu olması, boyunun en az 1.67 cm olması, VKİ olarak bilinen Vücut Kitle İndeksi’nin 18 – 27 arasında olması gerekiyor. Adayların başvuru yaptıkları ilçede en az 1 yıldan beri kamet ediyor olması da isteniyor. Askerlik görevini tamamlamış, 18 – 31 yaş arasında olan, belirtilen suçlardan ceza almamış olan, kamu personeli olmasına engel bir durumu olmayan, kamu haklarından men edilmemiş olan, silah taşımaya ve silahlı görevde bulunmaya bir engeli olmayan kişilerin başvuruları kabul ediliyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?bf0f9ec3-d74a-4dcf-a89f-85b91f0f6170

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler