PTT ve PTT Kargo Çalışma Saatleri 2019

Bu yazımızdan PTT ve PTT Kargo Çalışma Saatleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1840 tarihinde kurulan PTT o tarihten bu yana yaklaşık 170 yıldır kişilerin posta ihtiyacını karşılamaktadır. Bu süre zarfında PTT teknolojiyi ve çağın değişimlerini yakından takip etmiştir. Bu yazımızdan PTT ve PTT Kargo çalışma saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

O tarihten günümüze kadar çeşitli yapısal değişikliklere uğrayan PTT son olarak 23/05/2013 tarih ve 28655 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ile kuruluşun görevleri yeniden düzenlenmiş ve Posta ve Telgraf Anonim Şirketi adını almıştır. PTT posta, banka ve lojistik olarak üç farklı hizmet kolunda tüketicilerin ihtiyacını karşılamaktadır. PTT’nin kamu kuruluşu olması nedeniyle vatandaşlar tarafından güvenilen bir şirkettir. Bu nedenle PTT Posta, Banka ve Lojistik hizmetlerinde ön sıralardadır.

PTT ve PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT posta hizmetleri ile dağıtıcılar eliyle postaları sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu hizmeti gerçekleştirirken 170 yıllık tecrübeden faydalanmaktadır. Ayrıca yasal düzenleme ile PTT’nin yetkilendirildiği kamu kurum ve kuruluşları tarafından gönderilen tebligatları da tebliğ etmeye yetkili tek yer PTT’dir. PTT Banka hizmetlerinde teknolojinin daha etkin kullanılmasından dolayı yapacağınız bankacılık işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun nedeni ise ülkemizin hemen hemen her yerinde PTT iş yeri bulunmasıdır.

Hiçbir banka ATM’sinin olmadığı yerde dahi PTT ATM’si bulunmaktadır. Ayrıca posta çeki hesabı sayesinde ücret ödemeden para transferi yapabilir ve diğer bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. PTT kartınızı nakit paranız olmadığı zamanlarda alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz. PTT Kargo ile kargolarınızı PTT’nin altyapısı kullanılarak hızlı ve sorunsuz bir şekilde gönderebilirsiniz.

PTT şubelerine çalışma saatleri içinde gittiğinizde telefon, su, elektrik fatura ödemelerini gerçekleştirebilir, kargo gönderebilir, HGS, havale ile para gönderimi, EFT ile para gönderimi, maaş hesabı, posta, faks gibi birçok işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizdeki yasal mevzuat nedeniyle tatil günleri iş yerleri çalışmamaktadır. PTT’de bunlarla birlikte genel olarak hafta sonu çalışmamaktadır.

Hafta sonu tüm PTT şubeleri kapalıdır. Ancak Posta servisi, posta ve kargo dağıtım merkezleri Cumartesi günü öğle tatiline kadar açık olup vatandaşlara hizmet vermektedir. Pazar günleri PTT Kargo çalışma saatleri incelendiği zaman ise kapalı olduğu görülmektedir. Hafta içi ise sabah 08.30’da mesai başlar. Akşam 17.00 itibariyle mesai biter. Dini ve milli bayramlarda ise PTT diğer kamu kuruluşlarında olduğu gibi kapalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.