Ana Sayfa Sigorta Araç Sahipleri için Sigortanın Önemi!

Araç Sahipleri için Sigortanın Önemi!

-

Motorlu araçların trafiğe dahi çıkmadan önce mutlaka yaptırmaları gereken trafik sigortası son derece önemli olan uygulamalardan biridir. Zira bu konuda araç sahipleri inisiyatif kullanma hakkına sahip değildir. Yasalar tüm araç sahiplerinin bu sigortayı araçları için yaptırmalarını zorunlu kılmaktadır. Her ne kadar kasko sigortası ile karıştırılıyor olsa da aslında bu sigorta kasko sigortasından belirgin bir şekilde farklılık göstermektedir.

Araç Sahipleri için Sigortanın Önemi!

Öncelikle bilinmesi gereken kasko sigortasının araç sahiplerinin masraflarını karşılamak üzerine kurgulanan bir sigorta şekli olduğudur. Oysa zorunlu trafik sigortası üçüncü kişilerin haklarını düşünen, masraflarını karşılayan bir sigorta çeşididir. Ancak herhangi bir kaza ya da nahoş durumun meydana geldiğini düşündüğünüzde yine araç sahiplerinin ödemekle yükümlü oldukları masrafların ödenmesini sağladığı için araç sahiplerinin lehine olduğu ortaya çıkacaktır.

Zorunlu olarak yapılması gereken trafik sigortası hesaplama işlemlerinde Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak belirlenerek açıklanan araç değerleri bir hayli dikkate alınmaktadır. Ancak teminat bedelleri ile alt ve üst limitleri belirleyen TSRB değil Hazine Müsteşarlığı’dır. Sigorta şirketleri ile sigorta acenteleri araç sahiplerine farklı fiyat tekliflerinde bulunuyor olsalar da Hazine Müsteşarlığı tarafından çerçevelenmiş olan limitlerin dışına çıkamazlar.

Tüm araç sahiplerinin hiçbir şekilde ihmal etmeden zorunlu olarak yaptırması gereken trafik sigortası fiyatları ertelenmesi durumunda karşınıza çok fazla zamanınızı alacak olan prosedürler ve ciddi oranlara varabilecek masraflar çıkacaktır. Bu nedenle araç satın aldığınızda ilk işiniz sigorta işlemlerini tamamlamak olmalıdır!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,261BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler