Araç Sahipleri için Sigortanın Önemi!

Google Haberlere Abone Ol:

Motorlu araçların trafiğe dahi çıkmadan önce mutlaka yaptırmaları gereken trafik sigortası son derece önemli olan uygulamalardan biridir. Zira bu konuda araç sahipleri inisiyatif kullanma hakkına sahip değildir. Yasalar tüm araç sahiplerinin bu sigortayı araçları için yaptırmalarını zorunlu kılmaktadır. Her ne kadar kasko sigortası ile karıştırılıyor olsa da aslında bu sigorta kasko sigortasından belirgin bir şekilde farklılık göstermektedir.

Araç Sahipleri için Sigortanın Önemi!

Öncelikle bilinmesi gereken kasko sigortasının araç sahiplerinin masraflarını karşılamak üzerine kurgulanan bir sigorta şekli olduğudur. Oysa zorunlu trafik sigortası üçüncü kişilerin haklarını düşünen, masraflarını karşılayan bir sigorta çeşididir. Ancak herhangi bir kaza ya da nahoş durumun meydana geldiğini düşündüğünüzde yine araç sahiplerinin ödemekle yükümlü oldukları masrafların ödenmesini sağladığı için araç sahiplerinin lehine olduğu ortaya çıkacaktır.

Zorunlu olarak yapılması gereken trafik sigortası hesaplama işlemlerinde Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak belirlenerek açıklanan araç değerleri bir hayli dikkate alınmaktadır. Ancak teminat bedelleri ile alt ve üst limitleri belirleyen TSRB değil Hazine Müsteşarlığı’dır. Sigorta şirketleri ile sigorta acenteleri araç sahiplerine farklı fiyat tekliflerinde bulunuyor olsalar da Hazine Müsteşarlığı tarafından çerçevelenmiş olan limitlerin dışına çıkamazlar.

Tüm araç sahiplerinin hiçbir şekilde ihmal etmeden zorunlu olarak yaptırması gereken trafik sigortası fiyatları ertelenmesi durumunda karşınıza çok fazla zamanınızı alacak olan prosedürler ve ciddi oranlara varabilecek masraflar çıkacaktır. Bu nedenle araç satın aldığınızda ilk işiniz sigorta işlemlerini tamamlamak olmalıdır!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…