Ana SayfaSağlıkTahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Öncelikle sigorta ve kaskodan bahsedelim. Sigorta, her satın alınan araç için yasalar gereği yapılması zorunlu bir işlemdir. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararın belli bir kısmını karşılamaktadır.

Kaskonun zorunlu trafik sigortasından ilk farkı kaskonun zorunlu olmaması, bir diğer farkı ise, kendi aracınızı güvenceye almak ve kaza olduğunda sağlık masraflarınızı en iyi derece de karşılamasıdır. Aracınıza kasko yaptırdığınızda ödediğiniz prim karşılığına hasar maliyetini sigorta şirketinde devretmiş oluyorsunuz. Kasko sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır diye sorarsak eğer, sigorta acentesi kullandığı sistem üzerinden aracın değeri, ruhsat sahibinin yaşı ve aracın model yılı baz alınarak yapılır diyebiliriz. Sigorta acentesi Kasko sigorta sorgulama işlemini yaptıktan sonra bir ödeme planı çıkartır.

Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kasko fiyatı belirleme işlemi her sigorta acentesinde farklılık göstermektedir. Bunun başlıca nedeni firmalar arası rekabet ve uygulanan sistemdir. Acenteye gittiniz ve Kasko sigorta sorgulama işlemi yapılıp, size bir ödeme planı çıkarıldı. Fakat siz normal standartlarda bir kasko istemiyorsunuz. Kaskonuzun güvenlik çemberini genişletip çalınma, kundaklama vb. risklere karşı da güvence altına almak istiyorsunuz. Bu durumda priminize ek ödeme olarak ücret yansıması olur ve sigorta poliçeniz buna göre çıkartılır. Yani standart bir kasko paketi sadece aracın hasarını karşılarken, ekstra olarak talep edilen her önlem için ekstra ücret ödeyerek diğer önlemlerden de faydalanılabilir. Az önce de belirttiğim gibi her sigorta acentesi verdiği hizmet karşılığında belirli bir ücret talep eder ve bu ücret firmalar arasında farklılık gösterir. Rekabet ortamı olduğu için her acente farklı taksit imkânları ya da kampanya seçenekleri sunabilir. Karşılaşılan herhangi bir kaza durumunda kasko hizmeti sigortalı kişiyi mağdur etmeden anında verilmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...