Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Google Haberlere Abone Ol:

Öncelikle sigorta ve kaskodan bahsedelim. Sigorta, her satın alınan araç için yasalar gereği yapılması zorunlu bir işlemdir. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararın belli bir kısmını karşılamaktadır.

Kaskonun zorunlu trafik sigortasından ilk farkı kaskonun zorunlu olmaması, bir diğer farkı ise, kendi aracınızı güvenceye almak ve kaza olduğunda sağlık masraflarınızı en iyi derece de karşılamasıdır. Aracınıza kasko yaptırdığınızda ödediğiniz prim karşılığına hasar maliyetini sigorta şirketinde devretmiş oluyorsunuz. Kasko sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır diye sorarsak eğer, sigorta acentesi kullandığı sistem üzerinden aracın değeri, ruhsat sahibinin yaşı ve aracın model yılı baz alınarak yapılır diyebiliriz. Sigorta acentesi Kasko sigorta sorgulama işlemini yaptıktan sonra bir ödeme planı çıkartır.

Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kasko fiyatı belirleme işlemi her sigorta acentesinde farklılık göstermektedir. Bunun başlıca nedeni firmalar arası rekabet ve uygulanan sistemdir. Acenteye gittiniz ve Kasko sigorta sorgulama işlemi yapılıp, size bir ödeme planı çıkarıldı. Fakat siz normal standartlarda bir kasko istemiyorsunuz. Kaskonuzun güvenlik çemberini genişletip çalınma, kundaklama vb. risklere karşı da güvence altına almak istiyorsunuz. Bu durumda priminize ek ödeme olarak ücret yansıması olur ve sigorta poliçeniz buna göre çıkartılır. Yani standart bir kasko paketi sadece aracın hasarını karşılarken, ekstra olarak talep edilen her önlem için ekstra ücret ödeyerek diğer önlemlerden de faydalanılabilir. Az önce de belirttiğim gibi her sigorta acentesi verdiği hizmet karşılığında belirli bir ücret talep eder ve bu ücret firmalar arasında farklılık gösterir. Rekabet ortamı olduğu için her acente farklı taksit imkânları ya da kampanya seçenekleri sunabilir. Karşılaşılan herhangi bir kaza durumunda kasko hizmeti sigortalı kişiyi mağdur etmeden anında verilmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
48TakipçilerTakip Et
2,312TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Şekerbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için...

Türkiye Finans İş İlanları: 2022 Mayıs (Güncel)

T.Finans Katılım Bankası 2016 yılı içerisinde personel alımlarına devam ediyor. Banka’nın açık pozisyonları için yayınladığı banka iş ilanları, Türkiye Finans Katılım düzenleyeceği banka sınavları, Türkiye Finans Katılım iş başvuruları

Akbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Lise ve Üniversite)

Akbank İş İlanları… Ramazan boyunca Akbank banka personel alımları için devam ediyor. Şube ağlarını sürekli genişleten bankanın adaylarda aradığı kriterler ise pozisyonlara göre farklılık gösteriyor

Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Mayıs

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk...