Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

0
Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Öncelikle sigorta ve kaskodan bahsedelim. Sigorta, her satın alınan araç için yasalar gereği yapılması zorunlu bir işlemdir. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararın belli bir kısmını karşılamaktadır.

Kaskonun zorunlu trafik sigortasından ilk farkı kaskonun zorunlu olmaması, bir diğer farkı ise, kendi aracınızı güvenceye almak ve kaza olduğunda sağlık masraflarınızı en iyi derece de karşılamasıdır. Aracınıza kasko yaptırdığınızda ödediğiniz prim karşılığına hasar maliyetini sigorta şirketinde devretmiş oluyorsunuz. Kasko sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır diye sorarsak eğer, sigorta acentesi kullandığı sistem üzerinden aracın değeri, ruhsat sahibinin yaşı ve aracın model yılı baz alınarak yapılır diyebiliriz. Sigorta acentesi Kasko sigorta sorgulama işlemini yaptıktan sonra bir ödeme planı çıkartır.

Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kasko fiyatı belirleme işlemi her sigorta acentesinde farklılık göstermektedir. Bunun başlıca nedeni firmalar arası rekabet ve uygulanan sistemdir. Acenteye gittiniz ve Kasko sigorta sorgulama işlemi yapılıp, size bir ödeme planı çıkarıldı. Fakat siz normal standartlarda bir kasko istemiyorsunuz. Kaskonuzun güvenlik çemberini genişletip çalınma, kundaklama vb. risklere karşı da güvence altına almak istiyorsunuz. Bu durumda priminize ek ödeme olarak ücret yansıması olur ve sigorta poliçeniz buna göre çıkartılır. Yani standart bir kasko paketi sadece aracın hasarını karşılarken, ekstra olarak talep edilen her önlem için ekstra ücret ödeyerek diğer önlemlerden de faydalanılabilir. Az önce de belirttiğim gibi her sigorta acentesi verdiği hizmet karşılığında belirli bir ücret talep eder ve bu ücret firmalar arasında farklılık gösterir. Rekabet ortamı olduğu için her acente farklı taksit imkânları ya da kampanya seçenekleri sunabilir. Karşılaşılan herhangi bir kaza durumunda kasko hizmeti sigortalı kişiyi mağdur etmeden anında verilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın