Ana SayfaBankacılıkİpotekli Kredi

İpotekli Kredi

İpotekli kredi, verdiğiniz bir teminat karşılığında gerçek kişiler tarafından kullanılan bir kredi seçeneğidir. Detaylar Bankaciyim.net'te!

-

Büyüyen ve gelişen bir ekonomide siz de kendi içinizde ekonomik bir kalkınma istiyorsunuz, bireysel veya bireysel olmayan ihtiyaçlarınıza çareler arıyorsunuz. Fakat gerekli birikime sahip değilseniz, bankalar sizi yine düşünmüş durumda.

İpotekli Kredi imkanlarıyla yüksek tutarlı ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli vade seçenekleriyle birlikte karşımıza çıkmaktalar. Sağladıkları bu yüksek tutarlı kredi ile artan ihtiyaçlarınızı siz de gidermeye başlayabilirsiniz.

İpotekli Kredi Nedir?  

İpotekli kredi, verdiğiniz bir teminat karşılığında gerçek kişiler tarafından kullanılan bir kredi seçeneğidir. Genel olarak bireysel finansman kredi olarak da bilinen bir kredi türüdür. Uzun vadeli ve yüksek miktarlardaki kredileri istedikleri ipotek karşılığında size sağlamaktadırlar.

İpotekli kredi başvurusunda bulunurken isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirtmelisiniz. Başvurunuzdan önce ise iyi bir planlama yapıldığından emin olunmalı. Kredi için teminat gösterdiğiniz mülkün size ait olması da şart değil. Teminat gösterilen evin bir yakınınıza ait olması da çoğu banka için yeterlidir.

Kredi başvurusunda bulunacaklarda bankalar tarafınca aranan bazı genel şartlar şunlardır; 18 yaşını doldurmuş bireyler, kişiye ait gelirin belgesi, teminat gösterilen konutun ipotek belgesi. Bu genel şartlar, bankadan bankaya farklılık da gösterebilmektedir. Birçok banka ipotekli kredi için 36 aya varan vade seçenekleriyle müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Kredi kullanan kişilere de ayriyeten konut veya hayat sigortası da yapılabilmektedir.

Çekilecek kredinin limiti ise ipotek edilecek konutun belirli bir yüzde değerine kadar verilmektedir. Bu yüzde oran bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların şubelerinin gerekli gördüğü hallerde ise ek teminatlar da istenebilir.

İpotekli kredi için faiz oranlarını en düşük tutardan ele alırsak bu oran %1,24’ten başlayıp %1,99’a kadar varabilmektedir. Seçtiğiniz vade seçeneğine göre de faiz oranı değişiklik göstermektedir. Artış gösterebilir veya bankanın size sağladığı avantajlı kredi imkanları sayesinde faiz sabit, vade artış gösterebilmektedir. Yapılan son yasal düzenlemelerde her ne kadar bu uzun vadeler kısaltılmış olsa da hala avantajlı bir kredi seçeneği olarak görülmektedir. İpotekli kredi başvurusunda bulunan bireylerin bilmesi gereken bir diğer husus ise, teminat göstereceğiniz ev size ait ise BSMV’den muaf tutulduklarıdır. Başvurularınızı bankaların internet şubeleri veya şubeler üzerinden gerçekleştirebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol