Ana SayfaBankacılıkİpotekli Kredi

İpotekli Kredi

İpotekli kredi, verdiğiniz bir teminat karşılığında gerçek kişiler tarafından kullanılan bir kredi seçeneğidir. Detaylar Bankaciyim.net'te!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Büyüyen ve gelişen bir ekonomide siz de kendi içinizde ekonomik bir kalkınma istiyorsunuz, bireysel veya bireysel olmayan ihtiyaçlarınıza çareler arıyorsunuz. Fakat gerekli birikime sahip değilseniz, bankalar sizi yine düşünmüş durumda.

İpotekli Kredi imkanlarıyla yüksek tutarlı ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli vade seçenekleriyle birlikte karşımıza çıkmaktalar. Sağladıkları bu yüksek tutarlı kredi ile artan ihtiyaçlarınızı siz de gidermeye başlayabilirsiniz.

İpotekli Kredi Nedir?  

İpotekli kredi, verdiğiniz bir teminat karşılığında gerçek kişiler tarafından kullanılan bir kredi seçeneğidir. Genel olarak bireysel finansman kredi olarak da bilinen bir kredi türüdür. Uzun vadeli ve yüksek miktarlardaki kredileri istedikleri ipotek karşılığında size sağlamaktadırlar.

İpotekli kredi başvurusunda bulunurken isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirtmelisiniz. Başvurunuzdan önce ise iyi bir planlama yapıldığından emin olunmalı. Kredi için teminat gösterdiğiniz mülkün size ait olması da şart değil. Teminat gösterilen evin bir yakınınıza ait olması da çoğu banka için yeterlidir.

Kredi başvurusunda bulunacaklarda bankalar tarafınca aranan bazı genel şartlar şunlardır; 18 yaşını doldurmuş bireyler, kişiye ait gelirin belgesi, teminat gösterilen konutun ipotek belgesi. Bu genel şartlar, bankadan bankaya farklılık da gösterebilmektedir. Birçok banka ipotekli kredi için 36 aya varan vade seçenekleriyle müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Kredi kullanan kişilere de ayriyeten konut veya hayat sigortası da yapılabilmektedir.

Çekilecek kredinin limiti ise ipotek edilecek konutun belirli bir yüzde değerine kadar verilmektedir. Bu yüzde oran bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların şubelerinin gerekli gördüğü hallerde ise ek teminatlar da istenebilir.

İpotekli kredi için faiz oranlarını en düşük tutardan ele alırsak bu oran %1,24’ten başlayıp %1,99’a kadar varabilmektedir. Seçtiğiniz vade seçeneğine göre de faiz oranı değişiklik göstermektedir. Artış gösterebilir veya bankanın size sağladığı avantajlı kredi imkanları sayesinde faiz sabit, vade artış gösterebilmektedir. Yapılan son yasal düzenlemelerde her ne kadar bu uzun vadeler kısaltılmış olsa da hala avantajlı bir kredi seçeneği olarak görülmektedir. İpotekli kredi başvurusunda bulunan bireylerin bilmesi gereken bir diğer husus ise, teminat göstereceğiniz ev size ait ise BSMV’den muaf tutulduklarıdır. Başvurularınızı bankaların internet şubeleri veya şubeler üzerinden gerçekleştirebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.