Altındaki Yükselişin Sırrı Açıklandı!

0

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü bir finans kanalına konuşan uzman bir piyasa analisti, son dönemde altında gerçekleşen büyük yükselişin sır perdesini araladı.

Piyasa uzmanı, arzın azaldığı bir dönemde bulunulduğunu ve tüketicilerinde altına olan taleplerinin artmasının sonucunda da değerli metalin yükselişe geçtiğini ve altın yükselişinin arkasındaki en temel nedenin bu durum olduğunu olduğunu belirtti.

Piyasa uzmanı ayrıca gelişmekte olan ülkelerde Endonezya rupisi, Vietnam dongu ve Malezya ringitinin son dönemde dolar karşısındaki düşüşün bu ülkelerdeki altın talebini arttırmasından dolayı kaynakladığını ifade etti.

Piyasa uzmanlarının son dönemde özellikle altına olan talebin ise, bugünlerde yaşanan küresel çalkantılara rağmen altının güvenli liman olarak kabul edilmesden dolayı etkili olduğuna işaret ediyorlar.

Piyasa uzmanları ayrıca, altındaki bu büyük yükselişin arkasındaki bir diğer etkenin de Çin Halk Cumhuriyeti olduğunu yorumlarına ekledi.

Hong Kong merkezli olan ve dünyanın en büyük finansal danışmanlık şirketleri arasında gösterilen Finemetal Asia’nın CEO’su Padraig Seif, özellikle son dönemde Çin halkının borsalardan parasını çekip, altına yatırımlarını yönelttiğini belirtti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın