Altındaki Yükselişin Sırrı Açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü bir finans kanalına konuşan uzman bir piyasa analisti, son dönemde altında gerçekleşen büyük yükselişin sır perdesini araladı.

Piyasa uzmanı, arzın azaldığı bir dönemde bulunulduğunu ve tüketicilerinde altına olan taleplerinin artmasının sonucunda da değerli metalin yükselişe geçtiğini ve altın yükselişinin arkasındaki en temel nedenin bu durum olduğunu olduğunu belirtti.

Piyasa uzmanı ayrıca gelişmekte olan ülkelerde Endonezya rupisi, Vietnam dongu ve Malezya ringitinin son dönemde dolar karşısındaki düşüşün bu ülkelerdeki altın talebini arttırmasından dolayı kaynakladığını ifade etti.

Piyasa uzmanlarının son dönemde özellikle altına olan talebin ise, bugünlerde yaşanan küresel çalkantılara rağmen altının güvenli liman olarak kabul edilmesden dolayı etkili olduğuna işaret ediyorlar.

Piyasa uzmanları ayrıca, altındaki bu büyük yükselişin arkasındaki bir diğer etkenin de Çin Halk Cumhuriyeti olduğunu yorumlarına ekledi.

Hong Kong merkezli olan ve dünyanın en büyük finansal danışmanlık şirketleri arasında gösterilen Finemetal Asia’nın CEO’su Padraig Seif, özellikle son dönemde Çin halkının borsalardan parasını çekip, altına yatırımlarını yönelttiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.