Gündem Dünya'nın En Eski Bankası Satılıyor!

Dünya’nın En Eski Bankası Satılıyor!

Son Güncelleme:

Dünyanın en eski bankası olarakta bilinen Banca Monte dei Paschi di Siena’nın satılacağı haberi borsadaki dengeleri değiştirdi.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi’nin Banca Monte dei Paschi di Siena için birçok banka ve yatırımcıdan teklif aldığına ilişkin söylentiler, bankanın borsadaki dengeleri değiştirerek hisselerinin sert bir şekilde yükselmesini sağladı.

Geçtiğimiz beş yıl içerisinde iki kez iflas eşiğinden kurtarılan İtalya’nın en büyük üçüncü bankası ve dünyanın en eski bankası olan Banca Monte dei Paschi di Siena’nın satılacağı iddaası ise İtalya’nın bütün yayın kuruluşlarında dile getirildi.

Akşam saatlerinde Business Insider’ın haberinde, satılma söylentilerinin etkisi ile banka hisseleri yüzde 7,2 oranında değer kazandığını belirtti. Bir diğer italyan gazetesi La Repubblica ve Bloomberg haber ajansı tarafından halka duyurulan iddialara göre, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Intesa Sanpaolo ve Cassa Depositi e Prestiti ile görüşmelere başlandığı söylendi.

Dünyanın en eski bankası olan Banca Monte dei Paschi di Siena, 1472 yılında kurulmuştu. Banca Monte dei Paschi di Siena’nın hisseleri, hala etkisi devam eden büyük İtalyan krizi öncesi dönemden bu yana yüzde yüze yakın bir değer kaybetmişti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler