Ana SayfaGündemFitch Ratings'ten ECB Açıklaması

Fitch Ratings’ten ECB Açıklaması
F

-

Dünyanın üç büyük Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşundan biri olan Fitch Ratings’ten, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) geçen haftaki parasal gevşeme politikası kararının ‘TLTROII’ gibi beklenmedik bileşenler içerdiğini belirtti. Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankası’nın bu adımların Euro Bölgesi büyümesinin toparlanması adına belirgin bir katkı sağlamasını kısa vadede beklemediklerini bildirdi.

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada,  ‘Avrupa Merkez Bankası’nın para politikasındaki gevşeme adımları beklentilerimizin ötesinde olmuştur. Ancak bankalara etkisi sınırlı olacağıda unutulmamalıdır. Avrupa Merkez Bankası kararlarının Euro Bölgesi’nde ki bastırılmış büyümeye ciddi bir etki yapmasını kısa vadede muhtemel görmemekteyiz’ ifadelerine yer verdi.

Ek olarak Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada, bu yıl özellikle Euro Bölgesi büyümenin fazla beklenmediği belirtildi. Euro Bölgesindeki büyümenin yüzde 1,5 olarak gerçekleşmesinin beklendiği belirten Fitch Ratings, küresel krizlere karşıda dikkatli olunmasını belirtti.

Kısa bir açıklama ile toplantıyı noktalayan Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankasının para politikalarındaki gevşeme adımlarının Avrupa bankalarının reytingleri üzerinde de etkili olmasının beklenmediğini ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol