Gündem Fitch Ratings'ten ECB Açıklaması

Fitch Ratings’ten ECB Açıklaması

Son Güncelleme:

Dünyanın üç büyük Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşundan biri olan Fitch Ratings’ten, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) geçen haftaki parasal gevşeme politikası kararının ‘TLTROII’ gibi beklenmedik bileşenler içerdiğini belirtti. Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankası’nın bu adımların Euro Bölgesi büyümesinin toparlanması adına belirgin bir katkı sağlamasını kısa vadede beklemediklerini bildirdi.

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada,  ‘Avrupa Merkez Bankası’nın para politikasındaki gevşeme adımları beklentilerimizin ötesinde olmuştur. Ancak bankalara etkisi sınırlı olacağıda unutulmamalıdır. Avrupa Merkez Bankası kararlarının Euro Bölgesi’nde ki bastırılmış büyümeye ciddi bir etki yapmasını kısa vadede muhtemel görmemekteyiz’ ifadelerine yer verdi.

Ek olarak Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada, bu yıl özellikle Euro Bölgesi büyümenin fazla beklenmediği belirtildi. Euro Bölgesindeki büyümenin yüzde 1,5 olarak gerçekleşmesinin beklendiği belirten Fitch Ratings, küresel krizlere karşıda dikkatli olunmasını belirtti.

Kısa bir açıklama ile toplantıyı noktalayan Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankasının para politikalarındaki gevşeme adımlarının Avrupa bankalarının reytingleri üzerinde de etkili olmasının beklenmediğini ifade etti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,146BeğenenlerBeğen
7,213TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler