Ana SayfaSağlıkYanlış Diyet Öldürebilir!

Yanlış Diyet Öldürebilir!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Aşırı kilolar Birçok insana sıkıntı veriyor. Dünyanın her yerinde her yıl milyonlarca insan aşırı kilolar yüzünden hayatını kaybediyor.

  Son yıllarda diyetisyenlerin programları kilo vermede iradeli insanlara yardımcı olabilmektir. Fakat diyetlere çok fazla güvenmemek gerekiyor çünkü diyetlerinde yan etkileri mevcuttur, özellikle çok kısa sürede aşırı kilo vermenize yardımcı olan diyetlerin sağlıksız olduğu konusunda çeşitli araştırmalar ve bulgular var.

  Bazı insanlar kilo vermek için öğünlerini atlamakta ya da tek bir besin kaynağından beslenmekte ve diğer ihtiyaçları göz ardı ederek kilo vermeye çalışmaktadır. Bu tip zararlı diyetlerin uygulanması sonucu saç dökülmesi depresyon kemik yoğunluğunun azalması su kaybı böbreklere zarar görmesi kalp hastalıkları kalp ritminin bozulması karaciğer hastalıkları gibi istenmeyen birçok hastalık ortaya çıkabilmektedir. Yanlış diyet öldürebilir.

  Diyet yapmak yanlış değildir ama doğru diyeti yapmak gerekir

  Diyetlerin amacı sizlerin sağlığını yeniden kazanmanıza yardımcı olmaktır ama yapacağınız diyet sağlığınızı kaybetmenize yol açıyorsa o diyeti yapmamanız gerekir. Bazı insanlar kilo vermek uğruna sağlıklarını bile feda edebilecek kadar kilolardan nefret etmeye başlarlar. Bu da psikolojik bir destek gerektiren ayrı bir rahatsızlıktır. Hiçbir şey insan sağlığı kadar değerli değildir. Kilo vereceğim diyerek çok yoğun diyetlere girip Kalp hastalıklarına ve geri dönüşü olmayan çeşitli kronik hastalıklara yakalanmamak için uygulayacağınız diyetin kulaktan dolma bir diyet değil, birçok analizden sonra bünyenize en uygun diyet olması gerekiyor. Unutmayın ki yanlış diyet öldürebilir.

  Doğru Diyeti Bulmak

  Bunu belirleyecek olan faktörler, yaşınız kilonuz cinsiyetiniz kilo fazlalığınız yağ oranınız varsa kronik hastalıklarınız yaşam tarzınız ekonomik durumunu sosyal durumunuz hangi diyetin en uygun olacağını belirleyecek faktörler arasındadır.

  Diyeti uygulamaya geçmeden önce size yeterince protein vitamin mineral su desteği sunup sunmadığını bakmanız gerekir. Genellikle en sağlıklı diyetler protein ağırlıklı karbonhidrat alımını düşüren diyetlerdir. Bütün sağlıklı diyetler trans yağlardan ve doymuş yağlardan uzak durmanızı öğütler. İnsan sağlığı için çok zararlı olan beyaz ekmek ve beyaz un mamullerini kesmenizi önerirler. Ayrıca bütün sağlıklı diyetlerde günlük 40 dakika yürüyüş mutlaka olmalıdır. Aynı şekilde sağlıklı diyetlerde günde iki buçuk litre bünyemize uygun olarak su tüketmeniz gerekmektedir. Çünkü Su olmadan metabolizmanızın sağlıklı çalışması ve yediğiniz yemeklerin sirkülasyonu mümkün olmaz. Sindirim sistemi boşaltım sistemi diğer sistemlerle ortak senkronize çalışırlar. Vücuda gereken enerjiyi büyük oranda kestiğinizde sistemlerin çalışmasında aksaklıklar olacaktır. O nedenle dengeli besin almak en önemli şeydir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,242TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

  Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

  Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...

  Vakıf Katılım Arge Mühendisi Alımı Yapacak!

  Vakıf Katılım Bankası tarafından yayımlanan banka iş ilanlarına göre İstanbul'da görevlendirilmek üzere Araştırma Geliştirme...

  Bakan Bilgin’den EYT için Yeni Açıklama: Tüm Haklarını Toplu Alabilecekler!

  Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katılmış olduğu bir canlı yayın programında Emeklilikte...