En İyi Yatırım Aracı Hangisi 2016

0

Yüklü miktar para biriktirdiniz ve en iyi yatırım aracını mı arıyorsunuz? Bu konuda yazanları dikkatli bir şekilde okuduktan sonra kendinize en mantıklı geleni seçeceksiniz. Bildiğiniz üzere birçok firma ve aracı kurum yatırım türlerini öve öve bitiremiyorlar. Bizlerde onlara güvenip yatırımlarımızı onların söyledikleri yönlere çekiyoruz. Güvendiğimiz firmalar çoğu zaman haklı çıksalar da haksız çıktıkları zamanlarda oluyor. Çoğu aracı kurumun destek bölümünde çalışan elemanları, sürekli karşı tarafı memnun edip en doğru kararı vermeye çalışıyor. Haydi birde buradan okuyalım.

Altında bu sene ne olacak?

Türklerin genellikle çok sevdikleri, sürekli yatırım yaptıkları altından kötü haberler var. Maalesef bu sene ralli gibi yükselmeyebilir. Hatta uzmanlara göre düşüşe geçecek. Asırlardır insanlar altına yatırım yapıyorlar. Düğünlerde altın takmalarının geleneği de buradan gelmektedir. Hatırlarsanız 2007 senelerinde altın 45 liraydı. Şuan 170 lirayı aşmış bulunmaktadır. Bu bize %360’lık bir artış olduğunu gösteriyor.

Altının yanı sıra döviz bu sene pek iç açıcı sonuçlar vermeyecek gibi. Sürekli inişli çıkışlı bir yatırım aracı olan döviz, büyük riskler almayı gerektiren bir para birimi. Bizim size tavsiyemiz son senelerdeki döviz iniş çıkışlarına dikkatlice bakmanız olacak.

2016 En iyi yatırım aracı sıralamasına girebilen dövizden sonra ise mevduat gelmektedir. Yapılabilecek en mantıklı yatırımlardan birisi olan mevduat, bizi ne olursa olsun zarara sokmuyor. Bankaya verdiğiniz parayı faizi ile geri almanıza yardımcı oluyor. Ancak mevduatın vereceği paradan daha fazlasını dolar veya Euro verebilir. Bu yönden eksi puanı olan bir yatırım ürünüdür.

Hisse senetlerinde bu dönem şirketlere göre yorum yapılacaktır. En riskli yatırım ürünlerinden birisi olan hisse senetlerini alırken güvendiğiniz ve yükseleceğine inandığınız şirketler ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Yatırım ürünlerinde en çok tercih edilen hangisidir?

Araştırmalara göre döviz ve altın kafa kafaya gidiyor. Bunun sebebi ise insanların eskilerden gelen söylemler ile davranmalarıdır. Eskiden varlıklı insanlar altına ve dövize yatırım yaparlardı. Bu yüzden günümüzde bile döviz ve altın hat safhalardadır. En iyi yatırım 2016 aracı sıralamasına bakarak bu seçimi kendiniz yapmalısınız.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version