Manyetik Şifa İle Yeni Nesil Tedavi Yöntemi!

0

Tarihte 200 M.Ö. zamanlara baktığımızda Yunan hekim Galan hasta bireylerin iyileşmek için mıknatıslar kullandığını görürüz. Fars hekimler 1000 CE mıknatıslar ile kas spazmlarını tedavi ederdi. Manyetik terapi 1500’lerde, Paracelsus, bir İsviçreli hekim tarafından da ciddi olarak ortaya atıldı.

Franz Anton Mesmer, insanlarıtedavi etmek için,  manyetik trans dediği demir tozu ile dolu bir manyetik küvet kullanarak hastalarını bu küvete koyarak tedavi etti.

1800’lerde, Elisha Perkins hasta tedavisi için vücuda dokunmak üzere manyetize metal (3 inç çivi) şeklindeki parçaları kullanılır. Homeopati kurucusu Hahnemann, aynı zamanda manyetik terapi terapötik değerlere inanıyordu.

Manyetik Şifa ile iyileşme gerçekten mümkün mü

Bugün alternatif tıp uygulayıcıları uzun yıllardan beri bu yolu tavsiye etseler de pek ciddiye alınmayan bu yol son zamanlarda çokça ciddiye alınmaya başlandı. Son araştırmalar bunun bazı gerçek yönlerinin olabileceğini düşündürmektedir. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, bu mıknatıslar post-polio sendromunun neden oldu ağrı, ileri yaşlarda çocuk felci ile tutulmuş olanların yaklaşık yüzde 20’sini etkileyen bir durumun bloke edilebileceği saptanmıştır. Manyetik tedavisinin etkinliği çok çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır. Örneğin, manyetik ayak pedleri, daha etkili bir şekilde manyetik olmayan ayak pedleri ile karşılaştırıldığında, diyabetik nöropatinin sebep olduğu ağrıları, karıncalanma, uyuşma ortadan kalkabiliyor. Fibromiyalji hastalarında yapılan bir başka araştırmada, bu gizemli durumun neden kas ağrılarını etkin bir şekilde gidermeye yardımcı olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Manyetik şifa ile ağrılar nasıl yok olur

Bir mıknatıs vücudun belirlenen bölgesine tatbik ettiğinizde o bölgede, ağrılı bölgeye kan akışını artırarak, dolayısıyla kılcal damarların duvarlarını rahatlatarak etkin bir tedavi söz konusu olabiliyor. Ayrıca böylece ağrılara neden olan kas spazmlarının, önlenmesi, kas kasılmalarının engellenmesi de mümkündür… Ayrıca, mıknatıs beyne ağrı mesajları iletmek için kullanılan tek yol olan  sinir hücrelerinin yeteneğini engelleyebilir.

Manyetik Şifada mıknatıslar nasıl seçilir?

Bu mıknatıslar çoğu durum için uygun fiyatlıdır Manyetik ölçüm gauss yöntemi ile  yapılır. Örneğin, tipik bir buzdolabında kullanılan bir mıknatıs çok zayıftır ve ölçüldüğünde değeri yaklaşık 10 Gauss çıkar. 10.000 gauss – 450 manyetik şifa aralığında kullanılan mıknatısların gücü. Yüksek mukavemetli, daha etkili olarak ağrıları yok eder.

Nasıl iyileşmesinde kullanılır?

Mıknatıslar vücudun ağrılı kısmında doğrudan yapıştırılır. Sıradan yapışkan bandajlar mıknatısları tutturmak için  kullanılır. Mıknatısları akupunktur noktası üzerinde konumlandırmak gerekir.

Baş ağrısı : Mıknatıslar sadece ense üzerinde, başının arkasında yapıştırılmış olmalıdır. Ya da manyetik bir baş bandı kullanılabilir.

Sırt ağrısı : Dört mıknatıs yaklaşık 1.5 inçlik bir mesafe omurganın her iki tarafında yer almalıdır. Birkaç mıknatısı  tutturma  ve kaldırmak çok zor ise, manyetik ayracı veya 3-4 inç seramik şerit kullanılabilir.

Ağrıyan Ayaklar : Genellikle manyetik tabanlık kullanarak, bütün gün onları ayakta kalanlar büyük rahatlama hissederler.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın