Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

0

Her sene bir yenisine girdiğiniz bütün sınavları geçtiniz ve ilerdeki mesleğinizin temellerini atmak için kazandığınız üniversitede okuyorsunuz. Okumak yetmiyor, ay sonu hesaplar birbirine girmekte ve paranız suyunu çekmekte. Öğrenci olmanın bir diğer dezavantajı da her an her yerden para bulamamanız. Üniversiteyi kazandıktan sonra da ev masrafları, kirası,elektrik – su ve eşya masrafları üst üste binmekte. Bütün bunları karşılamakta güçlük çekiyorsunuz. Bazı bankalar öğrencilerin bu durumdaki mağduriyetlerini gidermek için öğrencilerin de kredi çekebilmelerine olanak tanımıştır.  Çalışan öğrenciler için bu durum daha kolay ilerlemektedir, çünkü bir gelire sahip oldukları için bankalar bu geliri teminat olarak görmektedirler. Öğrencilere kredi veren bankalar çok fazla değildir. Belli başlı bankalar bu desteği öğrencilere sağlamaktadır.

Eğitim ve öğretime, dolayısıyla öğrenciye önem verip öğrencilerin önünü bu yönde açan bankalar şunlardır; Ziraat bankası, Denizbank, Yapı Kredi, İş bankası, Vakıfbank, ING Bank. Ziraat bank, devlet bankası olduğu için, öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu üzerinden aldıkları burslar ve krediler zaten bu banka üzerinden yürümektedir. Eğitim kredisi adı altında geçen bu kredi, her türlü eğitim finansman desteğini sağlayarak öğrenciyi rahatlatmaktadır. Bunun dışında eğitim masrafları için de  24 aya kadar vade seçenekleriyle de geri ödemeyi kolaylaştıran kredi fırsatları vardır. Eğitim kredisi için gereken belgeler; başvuru formu ( bankadan verilmektedir.) , nüfus cüzdanı, kişinin gelir belgesi (çalışıyorsa), öğrenci belgesi ve fatura belgesi, şube tarafından istenebilecek diğer belgeler.

Öğrenciye kredi veren bankaların bir diğeri Denizbank’tır. Denizbank, eğitim ihtiyaçlarına nakit yetiştiremeyen öğrenciler için kredi imkanı sunmaktadır. Size özel geri ödeme imkanları ve düşük faiz oranları ile başvurmakta gecikmeyin. Her türlü özel okul, üniversite ve dershane gibi eğitim masraflarınız bu kredi ile karşılanacak. Seçtiğiniz vade oranına göre, faiz oranınız da değişiklik göstermektedir. Garanti bankası da bu kapsamda öğrencileri yalnız bırakmamaktadır. Özel okullarda okuyanlar için hazırlanan eğitim kredisinde 36 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır. 100000 TL’ye  kadar kredi limitiniz bulunan bu kredi olanağı ile istediğiniz özel okulda okuyabileceksiniz. Diğer saydığımız bankalar da özel okul ihtiyaçlarınız için ve yurtiçi yurtdışı eğitim masraflarınız için kredi seçeneklerini hizmetinize sunmaktadır. Size en uygun olan bankadan kredinizi çekebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın