Emeklilere Kredi Veren Bankalar

0

Bir ömür boyunca çalıştınız didindiniz. Çocuklarınızın ve kendinizin hayatını düzene soktuktan sonra siz de rahat bir nefes almak istediniz. Emekli olup artık yaşamınızın keyfini sürmek istiyorsunuz. Ancak emekli olduktan sonra bazı şeylerin istediğiniz gibi gitmediğini farketmeye başladınız. Emeklilik sandığınız kadar kolay geçen bir dönem değilmiş. Çalışırken aldığınız maaş yarıya düşmüş durumda ve yatırım yapmak istediğinizde maaşınız bu durumu karşımalamamaktadır. Emekli olup belirli yatırımlar yapmak istiyorsanız bankalar sağladıkları kredilerle bu isteğinizde size yardımcı olmaktadır. Emeklilere özel fırsatlarla, çalışanlar kadar emeklilerimizi de düşünmektedirler. Emeklilere kredi veren bankalar, belirli başlı bankalardır.

2016 yılının başlaması ile birlikte birçok banka emeklilere hem faizsiz hem de uygun faizlerle kredi imkanları sizleri karşılıyor olacak. Emeklilere kredi veren bankaların başında devlet bankaları yer almaktadır. Devlet bankaları, hükümetin programı dahilinde emekliler için faizsiz kredi verecek. Kredilerin kaç ay vade ile verileceği ve limitinin ne kadarla sınırlı kalacağı bankadan bankaya değişmektedir. Ne şekilde geri ödeneceği ise bankanın belirleyeceği sınırlar üzerinden işleyecektir. Devlet desteği dışında özel bankalar da emeklilere uygun vadeli ve faizli krediler vererek, kredi ihtiyaçlarına cevap oluşturmaktadırlar.

Emeklilere faizsiz kredi sağlayarak, destek veren bankaların başında Ziraat bankası gelmektedir. Emekli maaşınıza göre belirlenecek kredi tutarını müşterinin isteğine göre 12 ay vade veya 36 ay vade ile geri ödeyebileceksiniz. Düşük tutardaki kredi ihtiyaçlarınız için birebir olan bu destek, finansal olarak sizi rahatlatacaktır. İş bankası ise emeklilerin maaşlarını, kendilerine taşıma işlemi şartıyla anında kredi imkanı sağlamaktadır. İsterse ayda bir isterse üç aylık vadelerle geri ödemenizi yapabilmeniz mümkündür. Başvuralarınız için yanınızda emekli kartınız, nüfus cüzdanınız ve SGK kaydı olmayan veya geliri doğrulanmayan vatandaşlar da gelir belgeleri ile birlikte bankaya gidip başvurabilirler. Akbank’da emeklinin yanında olan bankalardan bir tanesidir.

Şubesiz, belgesiz ve imzasız kredi imkanı ile sizi uğraştırmıyor da.  Garanti bankası, 2016 yılı itibariyle emeklilere özel uygun faizli krediler vermeye başlamıştır. Sunduğu özel avantajlarla da emeklilerin gönlünü kazanmış durumda. Vakıfbank ve Yapıkredi emeklilere kredi veren bankalardan diğer ikisidir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın