Ev Hanımları Kredi Kullanabilir Mi?

Yaşamımız boyunca anneler, eşler, ablalar evlerinizin bütün sorumluluğunu üstlenerek daha kolay bir yaşam sunmaktadır. Evin geçiminden tutun, ekonomisi, yemeği, temizliği ve eve alınacak her türlü ihtiyaç için kendinlerini paralarlar. Bazen ufak ufak birikimleri ile bir şeyler yapmaya çalışırlar ancak her zaman yeterli gelmeyebilir. Bankalar, bu giderleri için ev hanımları belirli bir belge veya evrak gösteremedikleri için göremezler ve kredi vermezler.

                        Ev hanımları kredi kullanabilir mi? Ev hanımlarının kredi kullanıp kullanamayacağı konusunda kafalarda soru işaretleri olabilir. Ev hanımlarının kredi çekebilmesinin birkaç yolu mevcuttur. Bunlardan ilki ya ev halkından birisinin gelirini belgeleyebilmesi neticesinde, kendisine kefil olunmasıdır. Eşiniz de sizin adınıza kredi çekerek size bunu sağlayabilir.

Stratejik hamleleriyle her an her alanda her bireye özel fırsatlarla bankalar ev hanımlarına da kredi ürünlerini sunarak onların da ihtiyaçlarına cevap veriyor. Uygun koşullarda, büyük avantajlarla günümüzde bu fırsatlardan yararlanmak isteyen ev hanımları da artmaktadır. Düşük faiz oranlarıyla ve uygun geri ödeme imkanlarıyla bazı bankalar, ev hanımlarına kefilsiz ve gelir belgesiz de kredi fırsatlarından birkaç tanesini sunmaktadır. Bu bağlamda devlet eli de ev hanımlarına uzanmaktadır. Devletin yaptığı bir takım çalışmalar ile ev kadınlarının da çalışma hayatına katılması hedeflenmektedir. Bankalar devletin sunduğu bu fırsatı değerlendirerek, karşı hamlede bulunmuştur. Ev hanımlarını bu noktada potansiyel müşteri görerek, kredi olanakları sağlamıştır. Eşlerinin maaş durumuna göre, 24 aya uzayan vade seçenekleriyle aylık taksitler halinde,  belirli limitler dahilinde  kredinizi çekebilirsiniz. Ayrıca evlerinin kendi üzerine olması durumunda, hanımlar  hem kira gelirleri karşılığında hem de evi teminat göstererek istedikleri krediyi kullanabilirler. Kredi çekebilmek için bir diğer seçeneğiniz ise, evinizin faturalarını otomatik ödeme talimatı vermenizdir. Bunun için hesap işleti talep etmeyen bir hesap açtıktan sonra otomatik ödeme talimatını verin. Bu hesabınıza ara sıra küçük çaplı yatırımlarda bulunarak, bankanızın potansiyel müşterisi haline gelebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar şunlardır; Denizbank, Yapı Kredi Bankası,  ING Bank, Bank Pozitif, İş Bankası çeşitli ihtiyaç kredileri sağlamaktadır. Başvurularınızı bankaların şubeleri, ATM’leri, internet şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.