Ana SayfaKrediler2016 Haziran KOBİ Kredi Faiz Oranları

2016 Haziran KOBİ Kredi Faiz Oranları
2

-

Ekonomik istihdamın en önemli birimlerinden olan KOBİ’ler günümüzde en çok dikkat çeken işletme türlerinden birisi olmuştur. Değişen piyasa ve gelişmeler sonucunda sanayileşmeden ziyade girişimcilik faaliyetlerinin artış gösterdiği bu dönemde KOBİ’ler tercih sebebi olmaya başlamıştır. KOBİ’ler, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olan tanımlanmaktadır. Kendi içerisinde de büyüklüğüne ve yapısına göre yine üç bölüme ayrılmaktadır. 

Bankalar, KOBİ’ler için belirli imkanlar sağlıyor sağlamasına ancak bunun için her hizmet karşılığı olduğu üzere onlar da kârlarını düşünmektedirler. Çekilen ana para üzerine koydukları faiz oranları ile bu karşılığı almaktadırlar. KOBİ Kredi faiz oranlarının bankadan bankaya da değişiklik gösterdiğini belirtmek gerekmektedir. Her banka kendi finansman durumuna göre KOBİ Kredi faiz oranları belirlemektedir.

En düşük faiz oranı %1,39 gibi bir oranla başlayıp %1,70 ‘e kadar yükselen faiz oranları KOBİ ‘leri beklemektedir. Türkiye İş Bankası, %1,45’lik faiz oranı ile Esnafa Destek Kredisi sunmaktadır. 36 aya kadar uzayan vade seçenekleriyle de rahat geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Sizden masraf olarak kredi tahsis ücreti kapsamında 210 TL istenmektedir. Akbank’ın sunduğu kredi hizmeti, %1,52’lik bir faiz oranıyla karşımıza çıkmaktadır. Kredilendirme oranı %75 olan KOBİ Kredisi ile 24 aya kadar uzayan vadeler bulunmaktadır.  Vakıfbank en yüksek faiz oranı ile kredi imkanı sağlamaktadır. %1,70’lik KOBİ Kredi faiz oranları ile diğer bankalara göre biraz yüksek yüzde vermektedir. 24 aya varan vade seçenekleri mevcuttur. Kredi tutarının binde 5’lik kısmı kredi tahsis ücreti olarak tahsil edilmektedir. KOBİ Destek Kredisi adı altında kredi ürünlerini KOBİ’lere sunan Denizbank, %1,39 gibi bir faiz oranı belirlemiştir. Garanti Bankası da KOBİ Kredileriyle, KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik kredi hizmetleri vermektedir. %1,47 faiz oranı ile KOBİ’leri uygun kredi oranlarıyla karşılamaktadır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,387TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol