Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar

Google Haberlere Abone Ol:

Günlük yaşamımızda harcamalarımız sürekli bir artış gösteriyor ve bu artışların artık karşılanamaz hale gelmesiyle nakit arayışına giriyoruz. Bu harcamalar düzensiz ve dağınık bir hal aldığı takdirde sürekli kredi kullanmak ve her aldığımız krediyi başka bir bankadan aldığımız krediyle kapatmamız gerekmektedir. Yığılan kredi geri ödemeleri ile artık işin içinden çıkılamaz bir halle karşı karşıya gelmekteyiz.

Bankaların çoğalması ve artık her işlemin bankalar üzerinden gerçekleştirilmesi ile de kredi kullanan kişi sayısı da büyük bir artış yaşamaktadır. Böyle bir artış bankalar için iyi olsa da kredi çekenler için bazı mağduriyetler doğurabilmektedir. Bazılarımız, bankalara çeşitli sebepler nedeniyle geri ödeme noktasında sıkıntılar yaşayabiliriz. Borçların ödenmemesi halinde ise yasal yaptırımlarla karşılaşabiliriz. Bankalarla ilişkilerimiz de ciddi anlamda zedelenerek, kredi notumuz düşmektedir.

Kredi notu düşen bireyler bir daha kredi çekmekte büyük bir sıkıntı yaşayabilir veya bir daha kredi çekemeyebilirler. Çünkü artık diğer bankaların da takibinde olan müşteri sıkışıp kalmaktadır. Borçlarınız kapatılsa dahi belirli bir süre kredi kullanmanız engellenmektedir. Kırmızı kalem yemek tabiri bu durum için en uygun tabirdir. Banka dışında kredi veren kurumlar var mı diye soracak olursanız, resmi bir kurum bulunmamaktadır. Sadece belirli sektör çalışanları için belirli desteklerde bulunan kurumlar mevcuttur. Ticari işleriniz için KOSGEB, KOBİ’lere hibe desteği verebilmektedir veya kişisel girişimleriniz için KOSGEB onayı alabilirseniz siz de bu hibeden yararlanabilirsiniz. Ancak bunun için de belirli şartları karşılamanız gerekmektedir. Banka dışında kredi veren kurumlar bulunmamaktadır, fakat bazı kamu kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bazı özel kurumların kendi personeline veya yardım sandıkları aracılığıyla ikraz adı altında krediler verilebilmektedir. Bu da her birey için mümkün olmamaktadır. Örneğin; İlksan Yardım Sandığı, sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenler için destek verebilmektedir. Polsan ise Emniyet Teşkilatına mensup üyeliği bulunan personel için nakit desteği sağlayabilmektedir. OYAK ise TSK çalışanlarına ve personeline benzer şekillerde destek vermektedir. Bütün bunların dışında kendi çalıştığınız kurum da size belirli destekler verebiliyor olabilir. Bu da sizin bilginiz dahilindedir veya bilginiz yoksa kurumunuzdan böyle bir durum için bilgi edinebilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.