Kredi Kartından Nakit Faizlerinde Son Durum!

0
Kredi Kartından Nakit Faizlerinde Son Durum!

Gün geçtikçe ülkemizdeki kredi kartı kullanımları artmakta ve bankalar da kredi kartı kullanımını teşvik edici kampanyalar ve fırsatlar sunmaktadır. Birçok alışveriş merkezi, iş merkezi vb. alanlarda çoğu alıcı ve satıcı kredi kartları üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Kredi kartının verdiği rahatlıkla, doyasıya alışveriş yapmakta ve nakit ihtiyaçları en rahat şekilde karşılanmaktadır. Peki kredi kartından para çekilebilir mi? Çekilirse nasıl ve hangi durumlarda çekilebilir? Bankaların kredi kartı hizmetlerinden birisi de nakit avans çekimleridir. Kredi kartından nakit para çekimi yaparak aciliyeti olan durumlar için nakit ihtiyacı hemen giderilebilir.

Kredi kartından nakit çekimlerini iki farklı şekilde yapabilmektesiniz. Bu iki farklı nakit çekimlerden birincisi taksitsiz olarak kredi kartınızdan nakit çekim yapmanızı sağlamaktadır. İkincisi ile taksitli bir şekilde nakit çekim gerçekleştirerek, ödemenizi taksitlere bölerek yapmanızı sağlar. Nakit çekimlerin elbette bankaların her hizmeti gibi bir bedeli olacaktır.

Bu bedeli bankalar kredi kartı sahiplerinden nakit çekimlerde komisyon olarak karşılamaktadır. Çektiğiniz nakit çekimleri için o günün faiz oranı dikkate alınarak, faiz işlenmektedir.

Kredi kartından nakit çekim faizleri, bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Bankamatikler üzerinden çekilen nakit paralarda bankanızın anlaşmalı olarak hizmet sunduğu ATMleri kullanmalısınız. Yüksek faiz oranları sebebiyle de kredi kartından nakit çekmek zorunlu olmayan durumlarda tercih edilmemelidir. Para çekildiği anda faizin yanında nakit çekim ücreti de sizlere yansıtılmaktadır. Bazı bankaların kredi kartından nakit çekim faizleri aşağıdaki gibidir.

Yapı Kredi Worldcard Nakit Çekim Faizi

5 ve 11 aylık aralıkta Yapı Kredi’nin belirttiği faiz oranı %2,25’tir. 12 aylık bir vade süresi için bu oran sabit kalıp, yine %2,25 olmaktadır. Geciken ödemeler için, gecikme faiz oranı ise %2,75’tir.

Akbank Axess Kartı Nakit Çekim Faizleri

Axess kartınızla Akbank ATM’lerinden ve diğer bankaların ATM’leri ile 7 gün 24 saat anında nakit çekim gerçekleştirebilirsiniz. Nakit çekimleriniz için Akbank %2,25’lik bir faiz uygulamaktadır. Nakit avans ücreti de talep eden banka BSMV vergileri hariç tutmaktadır.

Garanti Bonus’tan Nakit Çekim Faizi

Garanti Bankası acil nakit ihtiyaçlarınız için formalitesiz bir şekilde taksitli bir şekilde nakit avans çekmenizi sağlamaktadır. BonusCard için 5-9 aylık vade süreleri için faiz oranı %2,25’tir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın