İhtiyaç Kredisi 2016

Google Haberlere Abone Ol:

Bireylerin günlük hayatta istedikleri ihtiyaçları peşin olarak alamadıkları durumlarda, bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalara başvurup aldıkları kredi, ihtiyaç kredisi olarak geçmektedir.

Bu ihtiyaçlar küçükten büyüğe göre değişmektedir. Düğün masrafları, bayram masrafları, eğitim, eğlence, tatil, gezi ve daha pek çok özel isteklere göre sınıflandırılan kredi seçenekleri mevcuttur. İhtiyaca göre uzun vade gerektirmeyen ve taksitlendirme şekli yıllar almayan ihtiyaç kredisi imkanları, insanların işini kolaylaştırmaktadır.

Üstelik sahip olmak istedikleri ihtiyaçlarını geri ödeme noktasında sıkışmadan ödeyebilecekleri şekildedir.

İhtiyaç kredisi çekmek eskiye oranla artık daha kolay hale gelmiştir. Sürekli gelişmekte ve değişmekte olan teknoloji sayesinde, banka şubelerine kadar gidip yorulmadan, mobil cihazlar aracılığı ile ya da internet aracılığı ile ihtiyaç kredisi çekmek artık oldukça kolay hale gelmiştir. Bunun için yapmanız gereken tek şey hangi bankadan kredi çekmek istiyorsanız bankanın adını girip, gerekli formları doldurmaktır.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bazı bankalar olumlu dönüş yaptığı zaman, sizi bankalarına davet ederek gerekli evrakları imzalamanızı isteyebilir. Bazı bankalarda ise buna gerek kalmadan elektronik imza ile ya da telefon görüşmesi ile de işinizi halledebilmeniz mümkündür.

İhtiyaç kredisini çekerken, baz alınan bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar: aylık veya yıllık gelirinizin düzenli olup olmadığı, geçmiş dönemlere ait borcunuzun ödenip ödenmemişlik durumu, bankalarla olan iletişiminizin düzeyi ve en önemlisi 18 yaşınızı doldurmuş olmanızdır.

Daha pek çok teknik şartlar gerektiren bankalar, birbirleri arasında da değişiklikler gösterebilmektedir. Bütün bankaların şartları aynı olmayıp sadece ortak olan şartlar da vardır.

İhtiyaç kredilerine başvuruda bulunurken aile üyelerinin tamamının değil sadece kredi çekecek kişinin gelirinin kabul olması da, hemen hemen tüm bankaların ortak olarak aradığı özelliktir. Ancak kefillik durumu söz konusu olabilir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Önceki İçerikEn Uygun Kredi
Sonraki İçerikKredi Başvurusu 2016
Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.