Anasayfa Ekonomi İhtiyaç Kredisi 2016

İhtiyaç Kredisi 2016

Bireylerin günlük hayatta istedikleri ihtiyaçları peşin olarak alamadıkları durumlarda, bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalara başvurup aldıkları kredi, ihtiyaç kredisi olarak geçmektedir.

Bu ihtiyaçlar küçükten büyüğe göre değişmektedir. Düğün masrafları, bayram masrafları, eğitim, eğlence, tatil, gezi ve daha pek çok özel isteklere göre sınıflandırılan kredi seçenekleri mevcuttur. İhtiyaca göre uzun vade gerektirmeyen ve taksitlendirme şekli yıllar almayan ihtiyaç kredisi imkanları, insanların işini kolaylaştırmaktadır.

Üstelik sahip olmak istedikleri ihtiyaçlarını geri ödeme noktasında sıkışmadan ödeyebilecekleri şekildedir.

İhtiyaç kredisi çekmek eskiye oranla artık daha kolay hale gelmiştir. Sürekli gelişmekte ve değişmekte olan teknoloji sayesinde, banka şubelerine kadar gidip yorulmadan, mobil cihazlar aracılığı ile ya da internet aracılığı ile ihtiyaç kredisi çekmek artık oldukça kolay hale gelmiştir. Bunun için yapmanız gereken tek şey hangi bankadan kredi çekmek istiyorsanız bankanın adını girip, gerekli formları doldurmaktır.

Bazı bankalar olumlu dönüş yaptığı zaman, sizi bankalarına davet ederek gerekli evrakları imzalamanızı isteyebilir. Bazı bankalarda ise buna gerek kalmadan elektronik imza ile ya da telefon görüşmesi ile de işinizi halledebilmeniz mümkündür.

İhtiyaç kredisini çekerken, baz alınan bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar: aylık veya yıllık gelirinizin düzenli olup olmadığı, geçmiş dönemlere ait borcunuzun ödenip ödenmemişlik durumu, bankalarla olan iletişiminizin düzeyi ve en önemlisi 18 yaşınızı doldurmuş olmanızdır.

Daha pek çok teknik şartlar gerektiren bankalar, birbirleri arasında da değişiklikler gösterebilmektedir. Bütün bankaların şartları aynı olmayıp sadece ortak olan şartlar da vardır.

İhtiyaç kredilerine başvuruda bulunurken aile üyelerinin tamamının değil sadece kredi çekecek kişinin gelirinin kabul olması da, hemen hemen tüm bankaların ortak olarak aradığı özelliktir. Ancak kefillik durumu söz konusu olabilir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

14 + sixteen =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,577BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,217TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,552TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler