Ana SayfaEkonomiKredi Başvurusu 2016

Kredi Başvurusu 2016
K

-

Son zamanlarda günümüz şartları, para biriktirme konusunda ne yazık ki yeterli değildir. Gelir düzeylerine göre çoğu insan peşin para konusunda sıkıntı yaşamakta ve isteklerini ertelemek zorunda kalmaktadır.

Ancak bankalar işin içine girerek bu duruma bir son verdi ve her bütçeye uygun kredi seçenekleri oluşturdu. Kişilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap veren kredi çeşitleri sayesinde, insanlar zorlanmadan ve nakit sıkıntısına düşmeden ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Ödeme seçeneklerini de kendi bütçelerine göre ayarlayarak, geri ödeme imkanlarını daha da kolay hale getirmektedirler.

Ev-konut, taşıt, ihtiyaç, bireysel kredi başvurusu seçenekleri vadesine ve geri ödeme planına göre farklılıklar göstermektedir. Çekeceğiniz kredinin vadesi ne kadar uzun olursa ödeyeceğiniz toplam borcunuz da buna paralel olarak artacaktır.

Kredi başvurusu yaparken bankalara göre değişken şartlar gerekmektedir. Her banka kendine özgü şart koşarken, ortak olarak da belirlenen şartlar vardır. Son yıllarda birçok banka kredi verme konusunda yarışa girmiştir.

Kredi başvurusunda ortak olan şartlar arasında, 18 yaşını doldurmuş olmak, kredi notunun iyi olması, geçmişe ait olumsuz örnek teşkil eden izlenimler, düzenli / düzensiz borç ödeme şekli, borcunu geciktirme veya hiç ödememe, gelir düzeyinin düzenli ve periyodik işlemesi, menkul ve gayrimenkullerinin durumu. Ve bunun gibi daha pek çok referans alınacak hususlar; aranan ortak şartlar arasındadır. 

Kredi başvurusunda bulunanlar içerisinde, çoğu bankanın tercihi maaşlı çalışanlardır. Çünkü istatistikler, düzenli kazancı olan bireylerin çekmiş oldukları kredileri ödeme planına göre düzgün yaptıklarını göstermektedir. Bunun için bankalar kredi başvurusu talebinde bulunan kişilerden bordro talep etmektedirler. Ayrıca ev ve konut gibi yüksek miktarlı kredi başvurularında, bankalar kredi vermeden önce kefil istemektedir. Böylece banka vermiş olduğu krediyi garanti altına almayı planlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Önceki İçerikİhtiyaç Kredisi 2016
Sonraki İçerikAkbank Kredi Çeşitleri

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol