Ev Kredisi 2016 Şartları

Kirada oturmaktan bıkmış insanlar için ya da geleceğe yatırım yapmak isteyen kişiler için, ev almak ideal bir yatırım çeşididir. Eskisi kadar alım gücü zor olmayan ev alma konusunda, her bütçeye uygun olanaklar mevcuttur. Bir birikime sahip olmayanlar için ev kredisi seçenekleri ve geri ödeme şartları son zamanların en büyük kolaylıkları arasındadır.

Nasıl bir ev alacağınıza karar verdiniz,  sıra evi nasıl alacağınıza geldi. Size sunulan kredi seçenekleri sayesinde çok düşünmeden hemen evinizi almanız mümkün. Bütçenize uygun kredi seçenekleri ile herkes yeni bir ev sahibi olabilir. Ancak kredi çekmeden önce ciddi bir araştırma yapmalısınız. Güvenilir bankalar olduğu gibi yanlış bir tercih sonucunda kötü sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz.  Kredi şartlarını öğrenip sizin için en uygununu seçtikten sonra, bankalarla görüşmeye gidebilirsiniz.

Kredi çekme şartları nelerdir?

Ev kredisi şartları, bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi bankalar tarafından ortak olarak alınan kararlar da vardır. Her kredi çekme şartında olduğu gibi ev kredisi şartları arasında da en önemli şart: 18 yaşında ya da 18 yaşını bitirmiş olmak gerekmektedir. Bir diğer şart da gelir düzeyinizin belli bir ortalamanın üstünde olmasıdır. Ayrıca maaş ve maaş harici gelir belgeleri ile birlikte geçmiş döneme ait tüm ödeme bilgileri gereklidir. Kredi notunuzun yüksek olması da bir avantajdır.

Görüştüğünüz bankalar ile anlaşmaya vardıktan sonra, şartlar her iki taraf için de uyuyorsa; bankalar muhakkak bir geri dönüş yapmaktadır.

Şayet şartlardan biri bile uymuyorsa, bankalar olumsuz da olsa bir dönüş yapar. Bankaların size olumlu dönüş yapmasını istiyorsanız, geçmişe ait referanslarınızın kuvvetli ve güvenilir olması gerekmektedir. Bu hem sizin için hem de bankalar için önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.