Ana SayfaKredilerEn Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar
E

-

Eskiden araç sahibi olmak lüks olarak kabul ediliyordu. Günümüzde ise artık araç sahibi olmak lüks değil bir ihtiyaç oldu. Hemen hemen her hane de bir araç var diyebiliriz. Araç sahibi olmak isteyenler ya birikim yapacak ya da en uygun araç kredisi bulup araç sahibi olacak. Burada en önemli olan husus kredi seçeneklerinin çok iyi araştırılıp, değerlendirilip kendimize en uygun krediyi sağlayan aylık ödemeye sahip olan ve mümkünse en az kredi masrafı olan bankayı seçmektir. Çünkü totalde ödeyeceğimiz kredi tutarını en aza indirmek kişinin karlı çıkmasına yardımcı olacaktır.

Sadece Sıfır Kilometre Araçlara Mı Kredi Var?

Sıfır kilometre araçlara bankaların genelde verdiği kredi aracın değerinin %75 i kadar. İkinci el araçlara verdiği kredi ise araç değerinin %50 si kadar. Tabi dikkat edeceğiniz husus ikinci el araçlarda 5 yaşına kadar olan araçlara kredi veriliyor olmasıdır. Ayrıca diğer husus araç kredilerinde maksimum vadenin 48 ay olması da unutulmamalıdır. Bu makalemizde şuan en uygun araç kredisi veren bankalar sizin için araştırdık.

En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası Araç Kredisi

Garanti Bankası’nın araç kredisinde üç farklı modeli mevcut. Bu krediler aracın farklı yaşlarda olmasına imkan sağlıyor ve illaki sıfır araç veya beş yaşına kadar olan ikinci el araç alma şartını da esnetiyor. Sıfır kilometre araçlar için %1,68 faiz ve 48 ay vade ile, 1-5 yaş arası ikinci el araçlar için %2,09 faiz ve 48 ay, 6-10 yaş arası ikinci el araçlar içinde %2,09 faiz ve 48 ay vade seçeneğiyle kredi sağlıyor.

İş Bankası’nda ise sadece sıfır kilometre araç kredisi ve ikinci elde 5 yaşına kadar olan araçlara kredi sağlanıyor. Kredilerin ikisinde de %1,99 faiz ve 48 aya kader vade imkanı bulunuyor.

Akbank’ta ise farklı bir durum söz konusu. Kredilendirme oranı yani aracın değerini karşılama oranı, nihai fatura değeri 50 bin TL’ye kadar olan binek araçlarda %70, nihai fatura bedeli 50 bin TL’sini aşan binek araçlarda ise bedelin 50 bin TL’sine kadar olan kısmı için %70, 50 bin TL’nin üstünde olan kısım için yüzde elli %50 olarak uygulanıyor ve faiz düşük olup 48 aya kader vade imkanı sağlıyor.

İng Bank Araç Kredisi

Ing Bankta sıfır veya ikinci el ayrımı yapılmıyor. Araç sıfır kilometre ve 5 yaşına kadar olan ikinci el bir araç ise kredi sağlanıyor. Faiz %1,89 olarak hesaplanıyor ikisinde de vade ise bütün bankalarda olduğu gibi 48 aya kadar veriliyor. Yani bu bankalar arasında en uygun kredi Ing Bankta sağlanıyor. Kredi ile araç alacaksanız en uygun araç kredisi veren bankaları araştırmadan kredi almayın.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol