Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Ülkemiz bankacılık sektöründe hizmet veren birçok finansal kuruluş bünyesi içerisinde yer alan finansal destek yardımlarını müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu finansal destek ürünleri arasında ilk sırada da kredi alternatifleri gelmektedir. Bankaların bünyesi içerisinde yer alan bulunan bu ürünleri çekip kullanmak isteyen müşteriler kendi ihtiyaçlarına göre en uygun ürünü düşük faiz avantajı ve uygun ödeme koşulu ile veren bankaları daha çok tercih sebebi olmaktadır.

Son zamanlarda banka müşterilerinin büyük bir çoğunluğu işlerini daha hızlı ve uğraşmadan halledebilmek için kredi talebine en hızlı cevap verip geri dönüş yapan bankları daha çok tercih etmektedirler. Bankaların en çok kullandırmış olduğu kredi seçenekleri arasında en çok tercih edilenlerinde ilk sırasında ihtiyaç ya da diğer ismiyle tüketici kredileri gelmektedir.

Bir bankadan istenilen kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır? Genellikle acil bir durum karşısında başvurduğumuz ihtiyaç kredilerine çok fazla beklemek istemeyiz. Bir an evvel istediğimiz nakit miktarına kavuşup işlerimizi halletmek isteriz. İşte tam bu sebepten bankaların bu konuda hızlı olması önemlidir. Müşteri memnuniyeti açısından ya da müşteriyi başka bir bankaya kaptırmamak için.

Ne kadar sürede kredi sonucunu öğrenebilirim?

Banka müşterisinin ihtiyaç kredisini isteyeceği banka aracına göre 4 dk. ile 1 gün arasında değişen zaman aralığında ihtiyaç kredisinin başvuru koşulları değerlendirilir. SMS aracılığıyla bankanın saptamış olduğu ihtiyaç kredisine telefon üzerinden istekte bulunan banka müşterisi kredinin sonucunu 2 ile 6 dakika arasında sonucu öğrenebilir. Bu sürenin en uzun sürdüğü, uzun süre tutulduğu platformlardan biri tartışmasız banka şubeleridir. Banka şubelerine giderek, şube üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirenlerin kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır, diye merak ediyorsanız, aynı gün içerisinde kredi çıkma ihtimalinin olduğu gibi ertesi günde de çıkabilmektedir. İhtiyaç kredisi müracatın da bulunmayı düşünen banka müşterileri için en çabuk ve kolay yol SMS üzerinden başvurulacak olan kredi başvuru talebidir. Bunun dışında farklı bir yolla ya da hizmet kanalıyla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen ya da planlayan banka müşterileri için bu sürelerin göz önünde bulundurması şarttır.

Günümüzün koşulları ortada aslında. Yapılan kredi kartı başvuruları, çekilen krediler, her sıkıştığımız da soluğu aldığımız bankalara olan borcumuz her geçen gün daha da büyümeye devam etmektedir. İhtiyaç kredileri o an k nakit ihtiyacımızı karşılayıp anında bizi rahatlattığı gibi, fazladan çekeceğimiz tutarlar faizi de arttıracağından bizi zor durumda bırakabilir. Bundan dolayı ihtiyacımız ne kadar ise ihtiyacımız doğrultusunda kredi miktarını belirlemeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.