İkinci El Otomobil Kredisi Veren Bankalar

0

Araç dünyasındaki hareketlilik devam ediyor. Sıfır araçların fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ikinci el araç piyasasında önemli satış rakamları dikkat çekmektedir. Bu noktada ikinci el araç almak isteyen ancak nakit sıkıntısı yaşayan kişiler ikinci el otomobil kredisi veren bankalar konusunu araştırmaktadır.

İkinci El Otomobil Kredisine Nasıl Başvurulur?

Kredilere başvuruda geçerli olan konular bu kredide de karşımıza çıkmaktadır. İkinci el otomobil kredisi veren bankalar genellikle gelir durumunu gösteren belge, eğer kişi serbest mesleğe sahipse vergi levhası, son döneme ait adınıza olan su, elektrik ya da telefon faturası, kimlik belgesi talep edilmektedir.

Standart olan bu tür belgelerin yanı sıra ikinci el aracı aldığınıza dair fatura ya da noter satış sözleşmesi talep edilmektedir. Tüm bu belgeler incelenmekte ve bunların yanı sıra kişinin kredi notu da baz alınarak sonuç bildirilmektedir. Bu kredinin onaylanması için vade seçeneğini de belirtmelisiniz. Günümüzde 48 aya kadar vade imkanı sunulmakta ve çeşitli faiz oranları belirlenmektedir.

İkinci El Otomobil Kredisi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde ikinci el otomobil kredisi veren bankalar çoğunluktadır. Yani bankaların birçoğu bu kredi imkanını sunmaktadır. Bu krediye başvururken gelir durumunuzu ve ödeyeceğiniz aylık kredi taksitini iyi hesaplamanız gerekmektedir. Diğer giderlerinizi de göz önüne alarak bir miktar belirlemeniz son derece önemlidir.

Gereken belgeleri tamamlamanız ve kredi notunuzun yüksek olması durumunda ikinci el otomobil krediniz kısa sürede onaylanacaktır. Tüm bu konularda eksik olması durumunda süreç uzayacak ve cevap olumsuz olacaktır.

İkinci el otomobil alırken de gereken teknik bilgilere dikkat etmenizde büyük fayda vardır. Böylece ihtiyacınıza en uygun olan modeli, en iyi fiyat seçeneğiyle alabilir ve çekeceğiniz kredi miktarının düşük olmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için de en önemli şart iyi araştırma yapmanız ve her etkeni iyi hesap etmenizdir.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version