2016 En Uygun Taşıt Kredileri

0

En Uygun Taşıt Kredileri

Araç sahibi olmak birçok kişinin hayalidir. Beğendiği araca parası yetmeyen kişiler için bankalar tarafından kredi imkanı sunulmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların neredeyse tamamı taşıt kredisi vermektedir. Bu noktada en uygun taşıt kredileri konusu önem kazanmakta ve birçok kişi tarafından araştırılmaktadır.

Taşıt Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar, araç almayı düşünen kişilere yönelik taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır Bankalar bazı dönemlerde en uygun taşıt kredileri adı altında kampanyalar düzenlemektedir. Bu konuda kredi çekerken özellikle faiz oranına dikkat edilmelidir. Bankaların kampanya dönemlerinde taşıt kredisi almak düşük faiz avantajını da beraberinde getirmektedir.

Taşıt kredisi almadan önce, geri ödeme konusunda sıkıntı yaşamayacağınız miktarları tercih etmelisiniz. Belirleyeceğiniz arabanın değeri bu şekilde olmalıdır. Aksi takdirde geri ödeme konusunda sıkıntılar yaşayabilir ve böylece zor durumda kalabilirsiniz. Bunu önlemek için ii hesap yaparak, gelir-gider dengesini göz önüne alarak hareket etmeniz gerekmektedir.

En uygun taşıt kredileri konusunda araştırma yaparken bankaların, almayı düşündüğünüz aracın değerinin bir kısmını kredi olarak karşıladığını unutmamalısınız. Yani, aracın değerine göre %50 ya da %70’lik kısım kredi olarak sunulmaktadır. Bu nedenle krediyi alırken aracın değerinin bir kısmını da kredi haricinde karşılamanız gerektiğini unutmamalısınız. Tüm bu hesapları yaparak en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Araç almayı düşünen ve en uygun taşıt kredileri konusunda araştırma yaptıktan sonra bankada ilgili krediyle ilgili formu doldurmalısınız. Sonrasında nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, gelir durumunu gösteren belge ve alacağınız aracın değerini gösteren belgeyi bankaya ibra etmeniz gerekmektedir. Bu noktadan sonra banka tarafından kredi notunuz değerlendirilecek ve sonuç kısa sürede sizlere bildirilecektir.

Taşıt kredilerinde 48 aya varan vade imkanı mevcuttur. Bu krediye başvuru yapmadan önce araçları da iyi araştırarak en doğru tercihi yapabilirsiniz. Aceleyle hareket etmeden araştırma yaparak karar vermek son derece önemlidir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın