Kredi Kartları Cep Telefonu Taksitle Almak

Cep Telefonu Taksitle Almak

Son Güncelleme:

Bir süre önce kredi kartı mevzuatı değiştirildi, taksitler sınırlandırıldı ve cep telefonlarında taksit olanağı sona erdi. Bu durum, cep telefonu satışlarını ciddi seviyede düşürdüğü için de firmalar müşteriye senetli satış veya banka kredisi kullandırma gibi farklı imkanlar sunmaya başladı.

Taksitle Telefon Almak

Ne yazık ki artık kredi kartınız ile taksitli telefon satın alamamaktasınız. Ödemeyi kredi kartınızdan tek çekim veya nakit olarak satın almalısınız. Kurumsal firmalarsa müşterilerine taksit ile telefon satabilmek için banka kredisi yöntemini kullanmaktadır.

Taksitle Telefon Alma İşlemi Nasıl Oluyor?

Örnek verelim. Bir A bankası düşünün. B GSM operatörü ile bir anlaşma yapıyor. Anlaşma şu şekilde: B operatörde faturalı hatta sahip olan aboneler, bankanın internet sitesi üstünde bir form doldurup kredi başvurusu yapıyor. Bu formda alınacak cep telefonu modeli ve taksit sayısı seçiliyor. Buna göre geri ödenecek miktar totalde karşınıza çıkıyor. Tabii ki fiyat olarak cihazın fiyatının bir hayli üzerinde oluyor. Aslında banka dosya masrafı olmadan ve faizsiz bir şekilde bu krediyi kullandırıyor fakat belli bir ücreti her halükarda ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu ücrete de vade farkı ismi veriliyor. Başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra B operatörünün mağazasına gidiyorsunuz ve cihazını alıyorsunuz. Faturanıza ek olarak aylık taksit tutarınız ekleniyor. Aynı zamanda bu süre için B operatörüyle taahhütlü bir anlaşmanız oluyor.

Başka Bir Yöntem Var mı?

Operatörlerden bağımsız olarak da taksit ile cep telefonu satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ya mağazalardaki kredi yöntemlerini ya da bankaların tüketiciler için olan ihtiyaç kredilerini kullanabilirsiniz.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler