Cep Telefonu Taksitle Almak

0

Bir süre önce kredi kartı mevzuatı değiştirildi, taksitler sınırlandırıldı ve cep telefonlarında taksit olanağı sona erdi. Bu durum, cep telefonu satışlarını ciddi seviyede düşürdüğü için de firmalar müşteriye senetli satış veya banka kredisi kullandırma gibi farklı imkanlar sunmaya başladı.

Taksitle Telefon Almak

Ne yazık ki artık kredi kartınız ile taksitli telefon satın alamamaktasınız. Ödemeyi kredi kartınızdan tek çekim veya nakit olarak satın almalısınız. Kurumsal firmalarsa müşterilerine taksit ile telefon satabilmek için banka kredisi yöntemini kullanmaktadır.

Taksitle Telefon Alma İşlemi Nasıl Oluyor?

Örnek verelim. Bir A bankası düşünün. B GSM operatörü ile bir anlaşma yapıyor. Anlaşma şu şekilde: B operatörde faturalı hatta sahip olan aboneler, bankanın internet sitesi üstünde bir form doldurup kredi başvurusu yapıyor. Bu formda alınacak cep telefonu modeli ve taksit sayısı seçiliyor. Buna göre geri ödenecek miktar totalde karşınıza çıkıyor. Tabii ki fiyat olarak cihazın fiyatının bir hayli üzerinde oluyor. Aslında banka dosya masrafı olmadan ve faizsiz bir şekilde bu krediyi kullandırıyor fakat belli bir ücreti her halükarda ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu ücrete de vade farkı ismi veriliyor. Başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra B operatörünün mağazasına gidiyorsunuz ve cihazını alıyorsunuz. Faturanıza ek olarak aylık taksit tutarınız ekleniyor. Aynı zamanda bu süre için B operatörüyle taahhütlü bir anlaşmanız oluyor.

Başka Bir Yöntem Var mı?

Operatörlerden bağımsız olarak da taksit ile cep telefonu satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ya mağazalardaki kredi yöntemlerini ya da bankaların tüketiciler için olan ihtiyaç kredilerini kullanabilirsiniz.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version