Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Acil nakit ihtiyacı bulunan ve bunu çözemeyen kişiler bankalardan kredi çekerek bu sorunu çözmektedir. Bankalara başvurulan her kredi talebi onaylanmamaktadır. Bu noktada kredi başvurum neden onaylanmıyor sorusu devreye girmektedir. Bununla ilgili dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalara kredi için başvuran ancak ret cevabı alan kişiler kredi başvurum neden onaylanmıyor diye sormaktadır. Bu sorunun ilk cevabı, kredi notunuzun düşük olmasıdır. Tüm finansal işlemleriniz baz alınarak hesaplanan kredi puanınız riskli diye tabir edilen aralıktaysa kredi başvurularınız reddedilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise, geçmişte kredi ya da kredi kartı ödemelerinde yaşadığınız sıkıntılardır.

Kredi için başvuruda bulunan ve ret cevabı alan kişiler genellikle gelirlerinden fazla kredi talebinde bulunmaktadır. Yani, aylık geliri başvurduğu kredinin taksitinden fazla olan kişilerin başvurusu reddedilmektedir. Yani, aylık sabit gelirin %40’ı ile %60’ı arasında taksit olacak şekilde kredi taksitlerinin onaylandığı unutulmamalıdır. İhtiyacınız fazla olsa bile bunu gelir durumunuz belirlemektedir.

Bankalardan kredi başvurusu onaylanmayan kişilerin belgelerinde sıkıntı olması da bu duruma sebep olabilmektedir. Yani, bankalar tarafından istenen standart belgelerin yanı sıra, ev, taşıt, tarım gibi farklı kredilerde farklı belgeler de talep edilmektedir. Bunların karşılanmaması da kredi talebinin olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Kredi Başvurusunun Onaylanması İçin Neler Yapılmalıdır?

Kredi başvurum neden onaylanmıyor diye soran kişiler bu sorunun cevabını aldıktan sonra finansal ödemelerini daha düzenli hale getirmelidir. Bunun yanı sıra miktarda sorun var ise, miktarı düzenleyerek yeniden başvuruda bulunmalıdır. Burada vade süresinin uzatılması da çözüm olabilmektedir.

Bankalara kredi için başvuran kişiler belirlenen tüm belgeleri önceden hazırlayıp bankaya ibra ederse, gelir durumuna göre vade süresi belirleyip bu şekilde bir miktar belirlerse, kredi notu düşük değilse kredi talebi kısa sürede onaylanmaktadır. Tüm bu etkenlere dikkat etmeniz zaman kaybetmenizi de önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.