Emlakçıdan Ev Alırken Dikkat!

Emlakçıdan Ev Alırken Dikkat! Eve Ait Tapu Kaydının Önceden Mutlaka Kontrol Edilmesi Gerekir! Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Emlakçıdan Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Herkes bir gün başını sokacak kendine ait bir yerinin, yuvasının olmasını ister. Herkesin hayalini kurup ulaşmak istediği şeylerden birisidir bu fakat bunun için de belirli kuralların izlenmesi gerekmektedir. İlk olarak evinizi satarken ya da alırken dikkat etmeniz gereken hususlar olmalı. Her iki taraf için de sağlıklı bir alışveriş için bunun sağlanması önemlidir. Eğer bütün bu alım satım işlemlerini emlakçılar aracılığıyla gerçekleştiriyorsak, emlakçıdan ev alırken nelere dikkat etmeli?

Dikkat etmeniz ilk husus satıcının evin gerçek sahibi olup olmadığını araştırmak olmalıdır. Eve ait tapu kaydının önceden mutlaka kontrol edilmesi ve incelemesi gerekmektedir. Çünkü satın alacağınız evin üzerinde ipotek olabilir. Yapının kullanım için izninin alınıp alınmadığı da dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.

Emlakçılar Odası Başkanı, Ahmet Rıfat Yetkin’de bazı hususlarda ev alacakları uyarmaktadır. Son zamanlarda artan durumlardan bir tanesi haline gelmiştir. Yetkin, ilk olarak tanıdık emlakçılara gitmelerini önermektedir. Bu emlakçılar ile aracılık işlemlerini yürütmelerini ve satıcı ile mutlaka görüşülmesi gerektiğinin altını çizmektedir. Tapu üzerinde ismi yazılı kişi ile satıcının aynı kişi olup olmadığına dikkat edilmeli. Satıcı ile birebir muhattap olunmadıktan sonra ne pazarlık yapılmalı ne de kapora verilmelidir.

Bunlar satıcı ile yüz yüze görüşmeler ile gerçekleştirilmelidir. Emlakçılar tanıdık olsa da, bürosu olmayan, vergi kaydı olmayan ve gerekli belgelerin tümünü duvarlarına asmadan çanta ile emlakçılık yapanlara itibar edilmemelidir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.