En Uygun Konut Kredileri

Ev alacaksınız ve bunun için bankaların sunduğu kredilerden faydalanmak istiyorsunuz. Ancak sizin için en uygun konut kredilerini bulmakta zorluk çekiyorsunuz. Bankalar, her biri birbirinden farklı kredi imkanlarını sunarak müşterilerinin ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Kimi banka düşük faiz oranlarıyla cazip fırsatlar sunarken, kimi bankalar ise uzun vade süreleri ile uzun vadede düşük taksit tutarları ile müşterilerini kendine çekmektedir. Bu noktada sizin karar vermeniz gereken şey sizin için hangisinin uygun olduğu. Düşük faiz oranları mı? Uzun vade fırsatları mı? Bu sorunuzun yanıtı sizin için en uygun konut kredilerini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Sizin her ay kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayacak olan bankalar ile siz de ev hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz. Konut kredisi, artık her banka tarafından sağlanan bir hizmettir. Bankalar verdikleri ana paranın üzerinden belirli bir faiz oranı belirleyerek, verdikleri hizmetin karşılığını da istemektedirler. Bu faiz oranları her banka için değişmektedir. Konut kredileri, %1,08’lik bir faiz oranı ile %1,25’lik bir faiz oranı arasında değişmektedir. Vadeler ise 120 ay ile 300 arasındadır.

Finansbank, belki de en uygun kredi sağlayan bankalardandır. 180 aylık bir vade süredi ve %1,08’lik faiz oranı ile, hem uzun vade hem düşük bir faiz oranı sağlamaktadır. Garanti bankası da yine 240 aylık bir vade süresi ve %1,14 faiz oranı ile karşımıza çıkmaktadır. Uygun kredi veren bankalara; Akbank, Halkbank, Denizbank gibi bankaları da dahil edebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.