Yüzde 100 Otomobil Kredileri

0

Birçoğumuz araba sahibi olmak ister. Özellikle ulaşım sıkıntısının arttığı şu günlerde, herkes almak istediği arabayla rahatça seyahat etmek istemektedir. Özellikle yaz döneminde araba satışlarında büyük bir talep artışı görülür. Araç satın almak isteyen kişiler ya belirli bir yatırımını bu işee harcarlar ya da bankalar yoluyla kredi çekerek, istedikleri araca kavuşurlar.

Kredi çekerek araç sahibi olmak isteyen kişiler bankalarla yaptıkları anlaşmalarla, arabanın bedelinin bir kısmını kredi olarak çekebilmektedir. Çoğu banka çekilmek istenen taşıt kredisi için sıfır km araçlarda fatura bedelinin %70’i kadar kredi verebilmektedir. İkinci el araçlar için ise satış bedelinin %70’i kadar kredi vermektedirler. Bu tutar bazı bankalarca yüksek tutarlarda kredi çekilirse %50’ye de düşebilmektedir. Ancak bazen, tüketiciler bu krediyi satın aldıkları bedelinin tümüne denk gelecek şekilde çekmek isterler. Yani %100 araba kredisi kullanmak isterler.

%100 Araba kredisi kullanabilir miyim? diye merak edenleriniz oluyordur. Bu tip durumlarda bankalar bu hizmeti sağlamaktadır. Ancak tamamenn özel koşullar belirtmektedirler.  Bunun için bankalar sizden ek teminatlar talep edebilmektedir.

Genellikle de araç kredisinin üzeri ihtiyaç kredisiyle kapatılmaktadır. Çünkü yasalara göre araç bedelinin araç bedelinin tümü için ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilmektedir. Yalnız, bir başka yol da ikinci bir aracı teminat göstermek olabilir veya başka bir gayrimenkulü ipotek ettirebilirsiniz. Bu ipotek ve teminat durumlarında da bankalar size kredinin %100’ünü verebilmektedir. Sorunuzun cevabı belirtilen yolları izlerseniz, kullanabilirsiniz olacaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın