PTT Bank Hesap

0

PTT Bank, 175 yılı aşkın bir süredir posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında hizmet veren kurumlardan bir tanesidir. Türkiye çapında büyük ve yaygın bir ağa sahip olan PTT Bank, dinamik ve hızlı hamlelerle müşteri memnuniyetini yüksek tutmayı hedeflemektedir.

PTT Bank bünyesinde müşteri olmak isteyenler de her geçen gün hizmetlerinin artması ile doğru orantılı olarak artmaktadır. PTT Bank’ın sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen bireyler kurum bünyesinde hesap açtırarak, bankaya katılmaktadırlar. PTT Bank hesap açmak nasıl olur? Sorularınız için ise yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi ve nelerin gerektiğine değineceğiz.

PTT Bank’ta posta çekim hizmeti fırsatıyla ülkenin her yerinden ücretsiz para yatırabilir ve istediğiniz posta çeki hesabına para aktarabiliyorsunuz. Hesabınızdan da tüm PTT’lerden anında para çekebiliyorsunuz. Hesabınızı TL, Dolar veya Euro cinsinden açtırmanız mümkün. Hesap açma işlemi sonrasında ise bir seferlik, daha sonra hesap kapatırken ödenmek üzere güven ücreti alınmaktadır. Bu güven ücreti ise şuan için 5 TL gibi bir tutardır. Dolar hesabı için 1 USD, Euro için de 1 Euro’dur.

Başlıklar

PTT Bank Hesap Açma Başvurusu Gerekli Belgeler

Gerçek Kişiler İçin;

  • C uyruklu, nüfus cüzdanı (sürücü belgesi veya pasaport),
  • Yabancı uyruklu kişiler için pasaport veya ikamet belgesi.

Bu belgeler ile PTT şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açtırırken internet şubesi için şifre isteyerek, internetten de işlemlerinizi takip edebilirsiniz.  PTT Kartı ise size belirlenen süre içerisinde gönderilmektedir. Başvurmak için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.

PTT Çalışma Saatleri

PTT Çalışma saatleri incelendiği zaman ise sabah 08.30 ile akşam 17.00 arası hizmet verildiği görülmekte. Öğle arası tatili ise 12.30 ile 13.30 arasında olmaktadır. PTT mesai saatleri içinde tüm işlemlerini halledebilir, para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın