Küçük alışverişler, evlilik, konut, taşıt , eşya alımları, tatil ve diğer gereksinimleriniz bunlardan bir kısmını veya birkaçını karşılayacak maddi gücünüz olmayabilir. Maddi gücünüzün yeterli gelmediği durumlarda çeşitli yollardan nakit karşılamaya çalışırsınız. Bu gereksinimlerinize nakit desteği sağlayabileceğiniz yollardan birisi de bankalardan çekebileceğiniz kredilerdir. Bankalarla yaptığınız özel anlaşmalar neticesinde belirli bir ana para size sağlanır. Elbette bankalar bu parayı size karşılıksız vermeyeceklerdir. Verdikleri ana para tutarının belli bir yüzdesini aylık taksitler halinde size yansıtacaktır. Bu noktada önemli olan şey ise, bankayla yaptığınız kredi anlaşmalarıdır.

Her banka kendi finansman durumuna göre belirli kredi kampanyaları yapmaktadır.  Bu kampanyalardan hem ihtiyacınıza hem bütçenize en uygun olanını seçmek sizin elinizdedir. Tek bir noktaya odaklanmak yerine bütün seçenekleri değerlendirmek gerekir.

En uygun faiz oranlarını belirlemek önemlidir. En uygun faiz oranlarını belirleyerek, o banka ile anlaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Her banka en uygun faizi kendisinin verdiğini iddia eder. Aralarından seçip bulmak bize kalmıştır. Biz de sizler için en uygun faiz oranlarını paylaşalım.

İhtiyaç kredilerinde faiz oranları %0,99 ile %1,99 arasında değişiklik göstermektedir. Her banka hemen hemen ihtiyaç kredileri için ortalama 36 ay vade süresi vermektedir. En uygun ihtiyaç kredisi faiz oranlarını şu bankalar sağlamaktadır; Denizbank, ING Bank, Türkiye İş Bankası, Fibabanka.

Konut Kredileriniz için faiz oranları ise %1,08 – %1,25 arasında değişmektedir. En uygun faiz oranlarını, Finansbank, Fibabank, Vakıfbank, Akbank ve Garanti Bankası gibi bankalar sağlamaktadır. Taşıt kredileri faiz oranlarının en uygunu ise ING Bank tarafından %1,04’lük bir faiz oranıyla sağlanmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın