Kefilsiz Kredi Kullandıran Bankalar

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalar yaşamımızda olmazlarımız arasındadır. Kefil olmakta bununla birlikte aynı oranda ilerlemektedir de denilebilir. Para konusu eşittir, banka başvurusu gibi algılanmaktadır. Bunun doğruluğu da göz ardı edilmemelidir.

İhtiyaç kredisi, ev kredisi, taşıt kredisi, v.b kredi seçeneklerinden ihtiyacımız olan için başvurabileceğimiz bankaların cazip fiyatları bizim ihtiyacımızı fazlasıyla karşılamaktadır. Genelde bankalar kredi vermek için kefil istemektedir.

Kefil istemeyen banka için şartlar ise; kendimizin geçmiş durumu yani KKB notumuz, kredi kartı geri ödemelerimizin zamanında oluşu, çekmiş olduğumuz kredi taksitlerini zamanında ödemiş olmamız, gelir durumumuz gibi sicilimizin temiz olması gerekmektedir. Örnek olarak, kefilsiz kredi veren bankalar adı altında bir çok banka sayılabilir. Cep telefonu, internet gibi yollardan T.C. kimlik numaramız ile kredi başvurusu yapmakta ve beş dakika içinde onay mesajını görmekteyiz. Olumlu sonuçlanması durumunda kredi için bankaya gidip, gerekli evrakları vermemiz ve gerekli durumlarda kefil istenirse de kefil gösterebilmelisiniz.

Kefil olmak, günümüz şartlarında herkesin başına gelebilir aslında hatta bir kişi, iki – üç kişiye kefil olabilmekte ama bunu, güvenilir kimselerle yapmak gerekir. Bankalar kişilerin kaynak sağlamak adına kefil bulabileceğinde zorluk çekeceğini bildikleri için işin özünde kişinin yani krediyi çekende işi bitirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle, sicilimizin her zaman iyi olmasına gayret göstermeliyiz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…