Kefilsiz Kredi Kullandıran Bankalar

0

Bankalar yaşamımızda olmazlarımız arasındadır. Kefil olmakta bununla birlikte aynı oranda ilerlemektedir de denilebilir. Para konusu eşittir, banka başvurusu gibi algılanmaktadır. Bunun doğruluğu da göz ardı edilmemelidir.

İhtiyaç kredisi, ev kredisi, taşıt kredisi, v.b kredi seçeneklerinden ihtiyacımız olan için başvurabileceğimiz bankaların cazip fiyatları bizim ihtiyacımızı fazlasıyla karşılamaktadır. Genelde bankalar kredi vermek için kefil istemektedir.

Kefil istemeyen banka için şartlar ise; kendimizin geçmiş durumu yani KKB notumuz, kredi kartı geri ödemelerimizin zamanında oluşu, çekmiş olduğumuz kredi taksitlerini zamanında ödemiş olmamız, gelir durumumuz gibi sicilimizin temiz olması gerekmektedir. Örnek olarak, kefilsiz kredi veren bankalar adı altında bir çok banka sayılabilir. Cep telefonu, internet gibi yollardan T.C. kimlik numaramız ile kredi başvurusu yapmakta ve beş dakika içinde onay mesajını görmekteyiz. Olumlu sonuçlanması durumunda kredi için bankaya gidip, gerekli evrakları vermemiz ve gerekli durumlarda kefil istenirse de kefil gösterebilmelisiniz.

Kefil olmak, günümüz şartlarında herkesin başına gelebilir aslında hatta bir kişi, iki – üç kişiye kefil olabilmekte ama bunu, güvenilir kimselerle yapmak gerekir. Bankalar kişilerin kaynak sağlamak adına kefil bulabileceğinde zorluk çekeceğini bildikleri için işin özünde kişinin yani krediyi çekende işi bitirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle, sicilimizin her zaman iyi olmasına gayret göstermeliyiz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın