Garanti’den Yüzde 1,14 Faiz Oranıyla İhtiyaç Konut Kredisi

Konut satın almak isteyen kişilerin her yüzde altmışı, evini kredi çekerek satın alıyor. Bu durumda bankaların kredileri ve krediler için aldıkları faiz oranları, kredi çekecek birey için önemlidir. En büyük sayılabilecek 10 bankanın kredi faiz oranları karşılaştırıldığında en düşük faiz oranının Garanti’de olduğu görülüyor. Öyle ki 120 ay vadeli çekeceğiniz konut kredisine Garanti’de sadece 1,14 faiz oranı ödüyorsunuz. Önümüzdeki günlerde bu oranın daha da düşmesi bekleniyor.

Garanti bankasından 120 ay vadeli olarak çekeceğiniz 100 bin liralık krediyi 185 bin lira olarak, 10 yıl boyunca ödüyorsunuz. Sabit faizli konut kredisi olan bu kredi sayesinde ödemeniz gereken tutar hiçbir zaman artış göstermiyor. Böylece başta nasıl bir plan yaptıysanız ona göre ödeme yapabiliyorsunuz. Eğer Garanti konut kredisi aldıktan sonra 60 ay vadeli olarak bu krediyi ödemek isterseniz, ödeyeceğiniz faiz tutarı 39 bin liraya kadar düşüyor.

Konut kredisi faiz oranları vadeye ve bankaya göre değişebiliyor. Eğer elinize toplu para geçerse ve bu borcu birden öderseniz faiz oranı düşüyor. Fakat bunun için bankalarla anlaşmanız gerekiyor, aksi halde ceza bile ödemeniz gerekebilir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın