Emlak Kredisi Faizlerinin Düşmesi Konut Satışında Rekor Kırdıracak

0

Emlak Kredisi Faizlerinin Düşmesi Vatandaşa Yarayacak

Emlak kredisi faizleri hızla düşüyor, Denizbank, Garanti ve İşbank’tan sonra Akbank da emlak kredisi konusundaki faiz oranını geriye çekti. Düşüş 0,6 puan dolaylarında oldu. Buna göre bankaların ortalama emlak kredisi faizleri 1,1 oranına kadar geriledi. Emlak faizi konusunda en büyük düşüş Garanti’den geldi.

100 Bin Liralık Krediye Ne Kadar Faiz Ödemek Gerekir?

Geçtiğimiz hafta, emlak kredisi faizi yüksekken 100 bin lira kredi çeken bir kişi, 120 ay vadeli olarak bu krediyi geri ödemek istediğinde en az 100 bin lira faiz borcu ödemek zorunda kalıyordu. Faizlerin düşmesiyle beraber bu miktar 84 bin liraya kadar düştü.

Bankaların kredi faizi oranlarına da bağlı olarak, ödenmesi gereken faiz tutarı 84-95 bin lira arasında değişiyor. Yani emlak kredisi faizlerinin düşmesi vatandaşın cebinden 16 bin lira daha az çıkmasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Garanti’den Kampanya

Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler Garanti’den işlem yapmaları halinde 1 yıllık kaskoyu da kazanmış olacaklar. Dileyen kişiler bu kaskoyu daha sonra uygun fiyat koşullarından da faydalanarak uzatabilecek. Konut kredisine başvurmak için bir banka şubesine gitmeniz gerekiyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın