Ana Sayfa Sigorta Kredi Çekerken Sigorta Bedeli Ödemeyin!

Kredi Çekerken Sigorta Bedeli Ödemeyin!

-

Kredi Çekerken Dikkat

Birçok bankanın internet şubesi ve mobil uygulaması aracılığıyla kredi çekilebiliyor. Bu sistemler genelde sizlere bir de ödeme planı çıkarıyor. Yani ne kadar kredi çekmek istediğiniz ve hangi vadede geri ödemek istediğinizi siz seçiyorsunuz. Bu işlemden sonra banka size aylık ne kadar ödemeniz gerektiğine dair bir plan çıkarıyor. Birçok dikkatsiz kişi detayları incelemeden krediyi onaylıyor, daha sonra da hiç hesapta olmayan sigorta bedeli ortaya çıkıyor. Yani siz istemeseniz bile bankaya sigorta yaptırmış oluyorsunuz.

Sigorta Bedeli Nasıl Anlaşılır?

Bankaları kredilerin üzerine ekleyerek aldıkları sigorta bedeline dikkat etmeniz gerekiyor. Bankadan bankaya sigorta bedeli değişiklik gösterse de genel olarak bu tutarın 200-300 lira arasında değiştiği söylenebilir. Kredilere eklenen sigorta bedeli, krediden ayrı olarak, peşinatta alınıyor. Buna göre krediyi ödeyeceğiniz süre boyunca kendinize hayat sigortası yaptırmış oluyorsunuz. Bankalar bunu sözde hediye diye verse de sizlerden bu tutarı alıyorlar. Bunu ödememek için ihtiyaç kredisi çekerken sigorta zorunluluğu olmayan kredi türlerinde faydalanmanız gerekiyor. Aksi halde 200 lira gibi bir paranız havaya gidebilir.

Sigorta Bedeli Almayan Bankalar

Sigorta bedeli ödememek için Yapı Kredi, İng Bank veya Enpara’dan birini tercih etmeniz gerekiyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler