Ana Sayfa Ekonomi Devlet Destekli Konut Hesabıyla 15 Bin Liraya Kadar Destek!

Devlet Destekli Konut Hesabıyla 15 Bin Liraya Kadar Destek!

-

Konut Hesabı Nasıl Açılır?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için ortaya çıkarılan bu kampanyadan faydalanmak için daha önce ev satın alınmamış olması gerekiyor. Yani bir kişi sadece satın alacağı ilk ev için bu fırsattan faydalanabilir. Konut hesabı herhangi bir bankadan açılabilir. Fakat hesabı açarken ve sonrasında uyulması gereken bazı kurallar bulunuyor. Konut hesabı sayesinde devletten alabileceğiniz maksimum ödenek 15 bin lira olarak belirlenmiştir. Bunun için de en az 100 bin lira biriktirmeniz gerekiyor.

Konut Hesabı Nasıl Açılır Şartları Neler?

  • Herhangi bir bankaya gittikten sonra konut hesabı açmak istediğinizi söylemeniz hesabı açabilmeniz için yeterlidir.
  • Devletin ödenek yapabileceği konut hesaplarından birine sahip olabilmek için ilk seferde en az 15 bin lira hesaba yatırmanız gerekiyor.
  • Evi satın alacak kişiyle banka hesabının aynı isimde olması gerekiyor.
  • Dilerseniz bu hesabı çocuklarınız için de açabilirsiniz, fakat hesaba erişebilmek için çocuğunuzun 18 yaşını beklemeniz gerekir.
  • Konut hesabına en az 2 sene yatırımda bulunmanız gerekiyor.
  • Konut hesabına aylık periyotta en az 250 liralık yatırım yapmanız gerekiyor, sürekli yatırım yapılmayan hesaplar konut hesabı olmaktan çıkar ve vadesiz hesaba dönüşür.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,123BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
31TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler