Devlet Destekli Konut Hesabıyla 15 Bin Liraya Kadar Destek!

Google Haberlere Abone Ol:

Konut Hesabı Nasıl Açılır?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için ortaya çıkarılan bu kampanyadan faydalanmak için daha önce ev satın alınmamış olması gerekiyor. Yani bir kişi sadece satın alacağı ilk ev için bu fırsattan faydalanabilir. Konut hesabı herhangi bir bankadan açılabilir. Fakat hesabı açarken ve sonrasında uyulması gereken bazı kurallar bulunuyor. Konut hesabı sayesinde devletten alabileceğiniz maksimum ödenek 15 bin lira olarak belirlenmiştir. Bunun için de en az 100 bin lira biriktirmeniz gerekiyor.

Konut Hesabı Nasıl Açılır Şartları Neler?

  • Herhangi bir bankaya gittikten sonra konut hesabı açmak istediğinizi söylemeniz hesabı açabilmeniz için yeterlidir.
  • Devletin ödenek yapabileceği konut hesaplarından birine sahip olabilmek için ilk seferde en az 15 bin lira hesaba yatırmanız gerekiyor.
  • Evi satın alacak kişiyle banka hesabının aynı isimde olması gerekiyor.
  • Dilerseniz bu hesabı çocuklarınız için de açabilirsiniz, fakat hesaba erişebilmek için çocuğunuzun 18 yaşını beklemeniz gerekir.
  • Konut hesabına en az 2 sene yatırımda bulunmanız gerekiyor.
  • Konut hesabına aylık periyotta en az 250 liralık yatırım yapmanız gerekiyor, sürekli yatırım yapılmayan hesaplar konut hesabı olmaktan çıkar ve vadesiz hesaba dönüşür.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…