Ana Sayfa Bankacılık Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Nasıl Yükselir? Kredi Notu Hızlı Yükselir mi? Kredi Notu Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar! Detaylar İçin...

-

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda hakkınızda incelenen ilk veri kredi notunuz olur. Aktif bir şekilde kredi kartı kullanan herkesin kredi notu sistem tarafından oluşturulur. Fakat kredi notu deyince aklınıza sadece bankalar gelmesin, çünkü kredi notunuzu etkileyen faktörler sadece bankalarla sınırlı değil. Artık bütün borçlarınız bilgisayar ekranından takip edilebiliyor, elektrik faturanızdan telefon faturanıza kadar bütün borçlarınız biliniyor. Bu borçlar da kredi notuna etki ediyor. Yani kredi borcunuzu ya da kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödemek, kredi notunuzun yüksek olmasını sağlamaz. Elektronik alandan takip edilebilen tüm borçlarınızı aksatmadan ödemeniz gerekiyor. Vergi borçları da buna dahildir, bu tür borçları olan kişilerin de kredi notu düşük olur.

Kredi Notu Hızlı Yükselir mi?

Kredi notunun bir anda fırlaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin daima borçlarına dikkat etmesi gerekiyor. Borcun birkaç gün gecikmesi çoğu zaman kredi notuna etki etmez, ama yasal süreci başlatan 3 aylık gecikme, kredi notunuzun ani bir şekilde düşmesine neden olur. Bu nedenle kredi notu konusunda dikkat etmeniz gereken tek kural borçları düzenli ödemektir. Bunun dışında herhangi bir şekilde kredi notu yükseltilemez.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,266BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler