2016 Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olabilir!

0

Bakandan Açıklama Geldi; Kurban Bayramı Tatili de 9 Gün Olabilir!

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olduğunun açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olabileceği yönünde açıklamalar geldi. İşte detaylar…

Ramazan bayramında bu sene hafta sonlarıyla birlikte toplamda 9 gün tatil olması herkesi sevindirdi.  Kurban bayramı tatilinin de 9 gün olup olmayacağı merak konusu iken Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’dan bir açıklama geldi.  Likya Uygarlıkları Müzesi’nin açılışı amacıyla Antalya’nın Demre ilçesinde bulunan Bakan Nabi Avcı gazetecilere açıklamalarda bulundu ve bakanlar kurulu kararıyla kurban bayramı tatilinin de 9 güne çıkarılmasının mümkün olduğunu söyledi.

2016 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Tatilin uzamasının ve bu durumun önceden açıklanmasının iç turizme faydalı olduğunu belirten Bakan Avcı şu açıklamada bulundu: ‘’ Erken açıklanması da gördüğümüz kadarıyla sektör tarafından olumlu karşılandı. Bunun sonuçlarını almaya başladıklarını söylüyorlar. Geçen yıl 5 aylık erken rezervasyon sayısı 3 milyonken, bu yıl 4 milyonu geçti. İnşallah Ramazan Bayramı ile bu sayının 4 milyon 300 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Şu anda otellerdeki doluluk oranları yüzde 80’e ulaşmış gibi görünüyor.” dedi.  Ayrıca bu oranın bayramda yüzde 90-95 civarında olacağı bekleniyor.

Ramazan tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla olumlu sonuçlar aldıklarını dile getiren Bakan Avcı Kurban Bayramı tatilinin de 9 güne çıkarılabileceğini ve bu konuda Bakanlar Kurulu’nun bu kararı alabileceğini söyledi. Bu durumda okulların açılışının hemen ardından bayram tatili başlayacağı için tatilin 9 gün olmasıyla ilgili bilgilendirmeyi Bakanlar Kurulu’nun yapması bekleniyor. Tatilin uzaması ise tatil planını önceden yapanlar için olumlu olacaktır. Bu sene Eylül ayına denk gelen ve tahmini 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinde de turizm açısından bir hareketlilik bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın turizmcilerden bu konudaki bir isteği de şu: Bayram tatillerini iyi değerlendirmeleri ve özellikle iç turizme yönelik fiyat politikalarını iyi ayarlamaları. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın