Ana Sayfa Ekonomi Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Karar Vakti

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Karar Vakti

-

300 Bin Kişiyi İlgilendiren Karar

SGK primlerini doldurmuş olmalarına rağmen, yaş konusunda problem yaşayan tam 300 bin kişi bulunuyor. Bu 300 bin kişi sadece özel izinlerle çalışmaya devam edebiliyorlar. Emekli maaşı alamayan bu kişiler iş bulma konusunda da sıkıntı yaşıyorlar. Yaş aralığı 42-50 arasında olan emeklilikte yaşa takılanlar için son kararı Başbakan Binali Yıldırım verecek. Taslak hazırlandı ve Binali Yıldırım’a sunuldu. EYT için karar vakti geldi.

Sürpriz Bir Karar Çıkabilir

Emeklilikte yaşa takılanlar için daha önce de birçok kez toplantı yapıldı fakat kesin bir sonuç elde edilemedi. Prim gününü tamamlayan kişiler için en iyi haber çalışmaya devam edebilecekleri olmuştu. Fakat bu seferki karardan emeklileri memnun edecek bir hamle çıkabilir. Bilindiği gibi Ak Parti, erken seçim vaatlerinde emeklilikte yaşa takılma problemini ortadan kaldıracağını vaat etmişti. Şimdi emeklinin gözü kulağı bu konuda çıkacak bir yasada.

Maaş Ödenmesine Maliye Bakanlığı Karşı Çıkmıştı

Geçtiğimiz sene emeklilikte yaşa takılanlar için harika bir tasarı sunulsa da Maliye Bakanlığı sert bir şekilde bu tasarıya karşı çıkmıştı. Geçmiş tasarıya göre 1500 lira emekli maaşı almayı hak eden bir vatandaşa, yaşı dolana kadar 1000 lira ödeme yapılacaktı. Fakat bu karara Maliye Bakanlığı, ekonominin ilerleyen yıllarda ciddi bir darbe yiyeceğini söyleyerek karşı çıkmıştı. Bu seferki kararda ödeme yapılması söz konusu olabilir.

Kesintili Maaş Ödemesi Yapılabilir

Emeklilikte yaşa takılanlar için öngörülen çözümlerden biri kesintili maaş ödemesi. Buna göre kişi emeklilik yaşına yaklaştıkça daha fazla maaş alacak. Böylece kişinin az da olsa emekli maaşı alması sağlanacak.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,254BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler